Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jól gondolom, hogy a ma...

Jól gondolom, hogy a ma éjszakai -2 -3fokos fagy elviszi a most virágzó kajszi termését?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 3. 17:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 Én megcsináltam. Bizakodó vagyok! [link]
2022. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly is elvitte a fagy a kajszit. Hogy az idén mi lesz, még nem tudom, de majd megírom. De olvasom az öreg gazdákat, hogy az Alföldön 10 évből 6-7 alkalommal lefagy a kajszi, ez teljesen természetes ezen a vidéken. Csak ragaszkodunk ehhez a fajtához, és zokon esik a fagy. Holott választhatnánk jóval későbbi virágzású sárgabarack fajtákat is. De a kajszit erőltetjük.
2022. ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

11.


Tom250?

2022. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
#13 Látom van aki szemfüles. :D
2022. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Annak annyi lesz, akár fagy, akár nem, megfázik, és kész.


Ideje lenne a termesztett gyümölcsöket a megváltozott évszakhoz igazítani. Egyszerűen meg kell érteni, hogy a korán virágzó gyümölcsök nem bírják az utóbbi években megfigyelhető tavaszt.


Ültetni kell helyette olyat, ami bírja. Például málnát. Végtelenül egyszerű növény, már a telepítés évében, legkésőbb a második évben teremni fog. Bírja a fagyot, vízigényes ugyan, de talajtakarással csökkenthető a locsolás.


Mindenki drágállja érte nyáron a 3-4000 ft-ot kilójáért, bezzeg ültetni meg senki nem akarja. Pedig én is meg egy utcabeli is ajánlott fel INGYEN elvihető töveket.


De ugyanez a szeder, aztán ott van újdonságként a kamcsatkai mézbogyó, Szibériában őshonos növény, kemény, még a virága sem fagy el -10 fok-ig.


De lehetne még sorolni egyéb gyümölcsöket, zöldségeket. Nem kell erőltetni azt, amit évek óta elvisz a fagy, vagy éppen a perzselő hőség. Pont.

2022. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 mindentudó99 ***** válasza:
Megkapta itt ott az őszit is. Főleg a kopasz ősziket
2022. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15-nek: A málna Nógrád megyében teljesen kiégett, nem bírja a nyarakat sajnos. El kell engedni az őshonos fajtákat, és indián banánt kell ültetni meg hasonlókat. Nagyon sajnálom, imádom az őszibarackot. :/
2022. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

15.


Málnából nehéz sárgabaracklekvárt főzni, pláne pálinkát.

2022. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18.


De lehet málnalekvárt és málnapálinkát. Isteni mindkettő, értékesebb is, ugyanez igaz a szederre is. De a birspálinka is ízletes, és kapós is, és rohadt drága.


Én is imádom a sárgabarackot, meg a belőle készült pálinkát és lekvárt, de hiába, ha évről évre elfagy, és nem terem egy gramm sem.

Még az lehet megoldás, ha alkotnak a gyümölcsnemesítők egy később virágzó sárgabarackfajtát, vagy olyat, ami bírja a fagyot.


Addig is csak azt tudom mondani, olyat kell termeszteni, ami bírja ezt a szélsőséges időjárást.

2022. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!