Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit gondoltok erről a fűkaszár...

Mit gondoltok erről a fűkaszáról ? (erős gépnek írják le vélemények alapján)

Figyelt kérdés
[link]

2022. ápr. 9. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha végignézed a Stihl és a Husqvarna félmilliós csúcsmodelljeinek adatlapjait, akkor rá tudsz érezni azokra a véleményekre elég jól. Ha szeretsz bütykölgetni, akkor teljesen jó. Valamennyi erő biztos van benne, míg szét nem veri magát teljesen egy szezon alatt...
2022. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na, spóroltam is neked párezret: [link]

Biztos alig győz a nép kapkodni utána, onnan a sok jó vélemény is...

2022. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én azért megnézném ki gyártója ennek csoda fű kaszának .

Az üzemanyag keverési arány is azt bizonyitja sok olajra van szüksége a motornak,tehát anyaga nem egy csúcstechnológia .

A kiváló kaszáknak már 9000 felett van a fordulata,10-11 ezer.

A forgalmazó minden termékről kíválót ír,hísz sokat akar eladni belőlük.

Persze össze lehet hasonlitani az ár-érték arányt.

2022. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szokványos kínai gép (természetesen nem orosz), tényleg erős. Abban biztos lehetsz, hogy százszor különb, mint egy 1 LE-s Stihl. Már, ameddig működik... Nagyon hosszú életű nem lesz, de az meg attól függ, mennyit és milyen helyen használod. Ha csak mondjuk 200 m2-t vágsz vele évi 5x, akkor sok évig fog működni. Ha valami tönkremegy, a piacon tudsz hozzá alkatrészt venni olcsón.
2022. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Állítólag orosz márka lenne. Nincs fél millióm egy fűkaszára.
2022. ápr. 9. 17:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak az arányok érzékeltetése miatt említettem. Lesz egy kínai kaszád jóárasan, amire ha használod is, évente ráköltöd az árát, és kell még kettő, hogy stabilan tudd teljesíteni a vállalást, aztán el kell kérned a műhelyidőt is pénzben, már ha értesz a géphez, meg van kedved az esti órákat elvenni a családtól ilyesmi miatt, párezer forintért, már ha lesz, aki neked fizet, nem a stihlesnek, aki könnyebb, ergonomikus géppel dolgozik gyorsabban, kevesebb fogyasztással, elhanyagolható műhelyidő mellett, de persze ugyanannyiért, hogy a gép visszahozza az árát. Szerinted? Melyik élhetőbb? Bele kell költs, és tudnod kell, hogy lesz piac. Ha csak gyakorlod önmagad eladását, akkor ráérsz a műhelyben vezekelni, míg be nem hozzák a kínai szarok egyetlen értelmes gép árát, feltéve, hogy nem csöppen meg a dugó, vagy nem ver szét mindent a főtengelyen a játékcsapágyok hirtelen kínai halála, mielőtt a papíron nicasil hengered ellipszoidra kopik egyetlen szezon alatt annak ellenére, hogy nem pisztolyozol, helyes arányban keversz fullszintetikus olajjal, és pihenteted kína gyöngyét háromnegyed tankonként, mint a kisangyal.
2022. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, hát oroszok gyártatják Kínában.

Ahogy a Hechtet csehek gyártatják, az Al-Ko-t pedig németek.

#6

Írta talán neked privátban a kérdező, hogy bérben akar vele dolgozni, vagy miből gondolod?

Szerintem kis területre, otthonra teljesen jó egy ilyen.

Én 15 év alatt kb. 140 E-t költöttem 4 kínai kaszára, plusz 10 E-t piaci alkatrészre. Évente úgy 30 órát kaszálok, plusz az egyikkel kivágtam tárcsával 6-700 karácsonyfát. És most van két tökéletesen működő gépem, az egyik már 10 év körüli (Fuxtec), a másik 1 éves. (Két településen dolgozok, és nem akarom hurcolni, azért van kettő, meg persze tartaléknak se árt, mit lehet tudni.)

Ha anno megveszek egy 140 E-s Stihl vagy Husqvarna gépet (teljesen profit már akkor se adtak volna ennyiért), az kb. mostanra lenne totálkáros, vagy 5 évvel ezelőtt, és mindig ezzel lett volna tele a kocsi, a javítások idejére nem lett volna tartalék gépem, az alkatrészek súlyos tízezrekbe kerültek volna alkalmanként. A mostani gépeimmel meg még 5 évig legalább elleszek.

Ismerősöm nem ilyennel, hanem egy sokkal bóvlibb piacos Strauss géppel maszekolta össze egy profi Stihl kasza árát.

Persze, nem azt mondom, hogy maszekolni nem éri meg megvenni a profi gépet, csak hogy otthonra, kis területre felesleges.

2022. ápr. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyilván én is úgy értem, hogy ott tud kijönni a különbség, mert a kínait pátyolgatni további súlyos túlóra, de ugyanúgy beépíted a díjadba, mint a drágább gép bekerülését és későbbi alkatrészárait, csak ugye nem veszed el azt az időt a családodtól. Egyedül a családtól elveszegetett idő nem mindegy otthon sem, kérdés, hogy azzal a gyakorisággal megéri-e sokszoros áron venni egy hadiipari minőségű kaszát... :) Amikor már a kisujjadban van a kínai (márpedig ott lesz), akkor tényleg csak párhetente néhány óra a legrosszabbul sikerült darabbal. Ami egyébként tipikusan az ilyen túlparaméterezett izé.


Kellemetlen lehet a nagyköbcentis kínaival a súly és az ergonómiamentesség párosa. Bele kell számolj egy rendes hevedert, ami nem áll meg 10 alatt. Kábé 175 centi testmagasság az, ahol már erősen fontolóra vennék kisebb, pörgősebb kaszát. Abból viszont ez+heveder+első szezon szívásainak költségére ráteszel még egyszer annyit, és van valami Sparta-nál nagyobb használtan a jobb nevekből.


Használt vásárlása előtt bulimoci körülnézés ajánlott, hogy mik vannak hozzá és mennyiért, full kínaihoz gyakorlatilag mindent fed az oldal, Hecht és Fuxtec pedig adja a saját minőségellenőrzött alkatrészeit kicsit emelt áron, és ha udvarias vagy, akkor az ügyfélszolgálat is eléggé hajlamos kedves és segítőkész lenni.

2022. ápr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, én 173 cm vagyok és 70 kg, és a 11 kilós régi Fuxtec-kel jól tudok dolgozni. Pont azért (is) nagyon jó egy erős gép, hogy nem kell vele bűvészkedni, meg pontosan vezetni, hanem csak odatartom, miközben húzom egyenletesen a gázt, és viszi, bármekkora ott a fű. (Persze, jó damillal, amit nem ver szét az erő.) Az 1 LE-s Oleo-Mac sokkal könnyebb volt, de bizony az nem akart vinni bármit. Szép lassan lehetett vele haladni, mindig pont a megfelelő sebességgel, izomból vezetni, mert ha túl lassan mentem, azért nem haladtam, ha meg gyorsan, akkor azért nem, mert belefulladt a fűbe.

A cégnél van O-M 755 Master, na az még egy borzadály. Erős, de tehetetlen gép. Ha telibe kell üres területet vágni, akkor még elmegy, de ha bármit kerülgetni kell, az már probléma. A kínaiakkal nem gond, mert azoknál valamiért lehet szabályozni a sebességet, és nem verem szét a a damillal a léckerítést meg a fatörzset, se a damilt a betonon. Az erős nemkínaiak meg vagy pörögnek eszetlenül, vagy nem pörögnek sehogy. Legalábbis, amiket eddig próbáltam. Nekem mind a 4 területem nagyrészt akadálypálya, millió kerülgetni való tereptárggyal, szóval nem kérdés, mit használjak.

2022. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!