Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel praktikus letakarni a...

Mivel praktikus letakarni a földet hogy ne legyen gazos?

Figyelt kérdés
Van kertnek olyan része ami csupaszon marad es kb 30m2. Ezt szeretném a gaz elől elzárni, és erre várok praktikákat, illetve hogy ne legyen drága sem.Olcsó legyen és jol nézzen ki. Gyomirtózni nem akarom. Van pár kis sziget amibe növenyek lesznek, ribizli bokor es virágok.

2022. ápr. 16. 12:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Rotázni se akkor kell, mikor már térdig ér a gyom. Kisebb korban, hogy megint szép tiszta legyen. Én évente kb. 5x szoktam a gyümölcsfák alatt (kb. 2x1000 m2), és az elég, soha nem gyomos zavaróan. Max. 2 óra az egyik ezres, a pihenőkkel együtt. Ha üres a terület, és bármikor bele lehet menni géppel, akkor végig lehet rajta szaladni akár 3 hetente is, ha azt igényli. (Nyáron, száraz időben ritkábban kell.)

Ha nem is akartok oda később se semmit ültetni, akkor persze be is lehet füvesíteni, az szebb. Bár nyírni akkor kell legalább annyit, mint rotázni kellene.

A fűrészpor se túl szép, viszont drága. Ha vékonyan van, akkor egyszer kell végigmenni rajta esős időben, és felkeveredik a föld, csúnya lesz, aztán meg gyomos. Ha vastagon van, még drágább, és ha elkezd komposztálódni az alja, akkor következő tavasztól, vagy akár az első ősztől kel benne a szél által ráhordott gyommag.

Szóval, szerintem vagy rota, vagy fűnyíró. Ez a két legolcsóbb és legszebb eredményt adó dolog.

2022. ápr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11

Köszönöm!

2022. ápr. 19. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!