Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta paradicsom...

Milyen fajta paradicsom teremne meg a balkonon , cserépben, törpe növésű, lehet kis piros paradicsom is, milyen fajta magot kellene hozza vennem - melyiket ajánlanátok ?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Például a Bajaja, aztán a Vilma, de a legjobb és a legdrágább is a Thumbling Tom.

Ezek determinált növekedésűek, vagyis kis bokrok maradnak, de nagyobb cserépbe érdemes ültetni folyton növőket is és támrendszert csinálni a számukra. A magasabbra felfutókat már muszáj kacsolni, a fattyúhajtásokat eltávolítani, az alacsony bokrokkal nem fontos csinálni semmit, csak esetleg a talaj felett pár levelet lecsípni, hogy ne gombásodjon a felfreccsenő víztől és egy kicsit ritkítani a lombozatát, ha nagyon burjánzik, hogy jobban érje a Nap és járja a levegő.

Ilyenek folyton növők a sárga Perun és a szintén sárga Goldkrone, de én nagyon szeretem a Black Cherry-t is, ami lilásfekete, remek ízű, szinte már gyümölcs és teli van antioxidánssal is.

Szerintem már kicsit elkéstél, de ha sürgősen ültetsz, akkor nyár közepe-végefelé lehet még remek termésed, ilyenkor nagyon meglódul a fejlődésük, főleg, ha turbózod őket gyökérfejlesztő, meg virágzásindító tápokkal, amikor kell és gondoskodsz a bőséges tápanyagról a számukra, a nyomelemeket is beleértve, erre kiváló az Alganit készítmény, attól nekem roskadozni szoktak a terméstől.

A virágjaikat nem árt saját kezűleg beporozni egy finom ecsettel, vagy ültess virágokat is méhecske csalogatónak.

2022. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez az, a saját magvetésből most már csak későn lesz. Az erkélyparadicsomnak meg az a lényege, hogy minél hosszabb ideig teremjen.

Menj ki a helyi piacra, és vegyél palántát. Erkélyre már most nyugodtan ki lehet ültetni, az esetleges talajmenti fagyok nem érintik az erkélyeket. (Az én palántáim is kint vannak, egyelőre ládákban.)

2022. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat.

Nezegettem a helyi piac FB oldalat, ezeket lattam palantai kozul:


lugas f1, cherrola f1 ,tornado f1,marmande

2022. ápr. 26. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek mind folyton növő fajták, az F1 hibridet jelent. Egyedül a Cherolla koktélparadicsom, az jó nagy cserépben balkonon is termeszthető, egy balkonra elég is kettő, három, de rendes támredszer kell neki és kacsolni kell rendszeresen, mert burjánzik.

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az árusok többsége nem Facebookozik. Szombaton legtöbb helyen van piac, nézd meg személyesen. (Egy hét múlva kezdődik az igazi szezon, akkor még nagyobb kínálat lesz, most még sokan csak a dobozos palántákat hozzák ki, ami két héttel előbb terem, de többszörösébe kerül.)
2022. ápr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!