Kezdőoldal » Otthon » Kert » Otthoni használatra hány...

Otthoni használatra hány lóerős (kw-os) fűkaszát vegyek?

Figyelt kérdés
Mostani fűkaszám egy kínai ami sokat is fogyaszt és erőtlen is. Vennék egy olyat amivel könnyebb lenne a fűnyírás a kertben és a ház előtt.

2022. máj. 10. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Árnyalnád egy kicsit az otthoni használatot?

Hány m2, milyen gyakran vágva (azaz, 10 vagy 70 centis fű vágása, esetleg egyéb)?

Mennyi pénzed van rá?

2 LE alá semmiképpen ne menj, ha nem csak szegélynyírónak akarod használni, a többit majd a válaszaid után.

2022. máj. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Kerti gyümölcsösben van kb 500 m2, az utcán szintén van vagy 100 nm. A fű hossza max 20 cm mert nagyobbra nem hagyom.

80-100 ezer forintot szánnék rá ha kijönne ennyiből.

2022. máj. 11. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 1,8 LE-s McCullogh van. Ez Husqvarna gyártmány, jó kis pörgős motorja van, szépen hasít. Ugyanennyit vágok, mint te, gond nélkül. Nyáron legalább 2 hetente használom, ha sok eső van, hetente tolom lefelé.
2022. máj. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, 1,8 LE már használható, de tényleg csak így, hogy nem hagyja nagyra az ember a füvet. 80 centis fűre már nem igazi.

100-ból nagyon jó gépet nem kapni, a duplája esetén már lehetne gondolkodni, hogy mi az, ami még talán jó lenne.

Nekem ennél valamivel több munkához egy legolcsóbb Fuxtec van 10 éve. A mechanikája igazi kínai, időnként kell cserealkatrészt venni a piacon a feketéktől, de az se drága. Viszont a motor még most is kiváló, erős, pörgős. De ez is sokat eszik.

Nem tudom, a mostani Fuxtec gépek mennyire jók. Tavasz óta egy 20-assal felment az áruk. Ha nem mondanak jobb ötletet, én ilyet vennék, 2 üteműt.

2022. máj. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!