Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Vertimec pro permetezőszer...

A Vertimec pro permetezőszer használható rózsa levéltetű ellen is?

Figyelt kérdés

Hatóanyag abamektin.

Atkát ir, de akkor jó rózsa tetüre is?



2022. máj. 21. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó ez mindenre,csak drága .
2022. máj. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy függ össze az atka meg a levéltetű? A levéltetű egy rovar, az atka meg nem, ugye.

Nem tudom, viszi-e a Vertimec a levéltetveket, de azt tudom, hogy az abamektin semmilyen levéltetűfajra nincs engedélyeztetve. Valószínűleg azért, mert ha hat is valamennyire, de nem megfelelően.

Elég drága szer, és nem is könnyű hozzájutni, szerintem tárold el addig, amikor tényleg szükséged lesz rá. A levéltetveket ezerféle rovarölő letakarítja a rózsáról.

2022. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó ez mindenre,tetűre atkára is .Írja a növény védőszerek könyve .

2 es kategóriáju. Ez nem azt jelenti hogy bárki nem férhet hozzá.

Kis kapuk itt is vannak .Ezt is elakarják adni,nem a polcon tárolni.

2022. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Drága?


Teljesen átlagos ára van.

2022. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1000ft volt 10 literre. De a tetüt nem irja, de az elado azt mondta arra is jó, ezert kerdeztem
2022. máj. 21. 22:23
 6/8 anonim ***** válasza:

3

Fotózd már le azt a könyvet.

A gyártó nem ír egyáltalán levéltetűt, és a szerkeresőben sem ad ki találatot arra, hogy abamektin használata levéltetűre.

Ha hat is, akkor is szerintem emelt adaggal kell használni, mert nem erre van kitalálva.

[link]

2022. máj. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 amit küldtél linket, az első sorban írja hogy rovarölöszer. Az atka egyébként mi? Mert akkor mem csak rovarölö szer.
2022. máj. 22. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenre azt írják, hogy rovarölő szer, ami 1-2 rovart is visz. Gyakran még azokra is, amik rovarok ellen egyáltalán nem jók, csak atkák ellen. A gyártók nem zoológusok, hanem vegyészek, és egyszerűsítenek.

Az atkák egyébként a pókszabásúak közé tartoznak, 8 lábuk van, a rovaroknak meg 6 lábuk. De a fő probléma az, hogy az atkák más szerekre érzékenyek, mint a rovarok. Van néhány rovarölő, ami atkákra is hat, meg néhány atkaölő, ami egyes rovarokra is hat, de ennyi. Mint írtam, a szerkereső szerint egyetlen abamektintartalmú szer sincs, ami levéltetvek ellen lenne engedélyeztetve. (Ez persze még nem azt jelenti, hogy nem hat, de azért valószínűsíti.)

Úgyhogy, ha használod, akkor szerintem egy 5 ml-es ampullával maximum 5 liter vízbe tegyél.

És itt jön ki, hogy drága, mert ha egy Vertimecnél alig drágább 4 grammos Spilant veszel, az meg levéltetvekre 32 liter permetléhez elég. És az ráadásul felszívódó (a Vertimec csak transzlamináris, amit bőrhatásúnak szoktak fordítani), tehát a Spilannal a felsodródott levelekből is kiirtod a levéltetveket, vagy pl. a bimbóknak azon oldaláról, ami nem kapott a szerből pl. egy levél miatt.

2022. máj. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!