Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet már főzésre használni a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Lehet már főzésre használni a vöröshagymát és a parajt?

Figyelt kérdés

Hozzáértő, permetezésben járatos szakértő válaszát várom!

Köszönöm szépen!


Csütörtök, (2019. június 6-án) permeteztem a két sor szőlőt "Quadris"-szal és "Karate" permetezőszerrel, egyben a parajt és a vöröshagymát is lepermeteztem kártevők ellen. Viszont nem írja egyiknek a papírján sem, hogy mennyi a két kultúrnövény élelmiszer várakozási ideje, így nem merek belőle fogyasztani.



#élelmiszer #kártevő #paraj #ellen #kultúrnövény #szőlőt #"Quadris"-szal #"Karate" #permetezőszerrel #vöröshagymát
2019. jún. 18. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez?

[link]

2019. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Más fajtát használtam a "Karate 2,5 WG"-t


[link]


Ezen az oldalon néztem meg, és nem írja, sem a hagymát, sem a parajt, így kivárom a te általad megjelölt újhagymánál jelzett 14 nap várakozási időt, mindkét fajtánál.

2019. jún. 18. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott van a listában a paraj is. "sóska/spenót" Ha jól emlékszem, az csaz 7 nap
2019. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az 7 nap. A vöröshagyma esetében inkább a fokhagymánál jelzett 21 nap a helyesebb, mert a hagymafejben akkumulálódik a szermaradék, de ettől nyugodtan felhasználhatsz pár fej hagymát, annyira jelentéktelen szermennyiségekről beszélünk.

A kétféle Karate egyébként ugyanazt a hatóanyagot tartalmazza, csak a Zeon dupláját, ezért fele mennyiség kell a permetlébe.


A Quadris meg ugyanaz, mint az Amistar, és 14 nap után attól is lehet fogyasztani a hagymát. A parajt nem írja, ez 7 vagy 14 nap lehet.

2019. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy tűnik, figyelmetlenül olvastam el a leírást.

2019. jún. 19. 06:10
 6/7 anonim válasza:
Lehet
2021. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Te mit csináltál vele, hogy ebben a hidegben ne fagyjon le a spenót és vöröshagyma? Csak akkor válaszolj, ha tudod a megoldást!

Köszi! :D :D :D

2021. febr. 12. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!