Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a kis barackfával? ...

Mit tegyek a kis barackfával? A kis két éves barackfa kérgét a földtől az alsó ágakig lehámozta a kutya pár nappal ezelőtt. Azt hittem, el Fog pusztulni a fa, de látszólag semmi baja. Jót teszek-e a fának, ha nekem a törzset fagéllel?

Figyelt kérdés

2022. máj. 31. 13:47
 1/9 anonim válasza:
52%
Ha nem kened le,a következő évben a különböző kártevők majd gondoskoskodnak róla.
2022. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a nyúl hámozta le. Bekenés után gézzel is tekerd körbe,ne száradjon a törzs . Aztán reménykedj. A fa a kérgén keresztül szálitja nedvességet felfelé.Ez nagy kiesés lesz neki.
2022. máj. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

A fagél annyit ér itt már, mint halottnak a napszemüveg.

Ha körben lehámozta a háncsot, akkor az el fog pusztulni, garantáltan. A háncs viszi lefelé a levelek által termelt cukrokat meg egyéb szénvegyületeket a gyökerek számára. Háncs nélkül hamarosan belepusztulnak a gyökerek az "éhezésbe". Ha egy akármilyen vékony csík még él, akkor a fa megmarad valószínűleg. (De ha csak olyan egy centis rész él, akkor érdemes az ágakat erősen visszavágni, hogy ne terheljék túl a gyökereket.)

Ha tehát halálra van ítélve a fa, mert nem maradt semmi háncs, akkor a háncshiány aljánál vágd el, jó eséllyel ki fog hajtani, és onnan fel tudod nevelni az új törzset. Ha az oltás felett már nincs a nemesből semmi, ami kihajtson, akkor az alany hajt ki, azt még a nyáron be tudod szemezni nemes rüggyel.

2022. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha mindenáron menteni akarod, akkor a bekenés után konyhai ételfóliával telerd körbe.


Amúgy az csak nyúl lehetett(ha a kutya láncon van, akkor akkor ez az idegösszeomlás eredménye)

2022. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Biztos, hogy a kutya volt, nincs láncon, de nagytestű kölyök kutya. A fa közvetlenül a ház mellett van, oda nem jön nyúl. Azt hiszem, teljesen körbehámozta.
2022. máj. 31. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártott volna egy fotó. Ha ugyanis a háncs a fatestig sérült, akkor # 3 által jósoltak bekövetkezése valószínű. Egyetlen remény van: ha a szemzés felett és a háncs sérülés között a nemes oltványon van olyan rügy, ami kihajthat, akkor annak a kihajtását kellene szorgalmazni azzal, hogy a jelen legi felső ágakat erősen vissza kellene metszeni. Ekkor van esély az alsó, ép törzsrészen a sérülés alatti rügyek kihajtására és utána megfelelő kezeléssel csak azt meghagyni.
2022. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy a #3-as miért lett lepontozva, holott szakmailag tökéletes és megalapozott a válasza, melyben lényegében a #6-os is megerősíti!
2022. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, levágtuk a törzset, ahogy írtátok, de sajnos nem hajtott ki a fa. A pótlásával várok, míg a kutya megkomolyodik.
2022. szept. 22. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, sajnálom. Ami nem friss ültetés, annak ki kellett volna hajtani alulról, még az év elég korai szaka volt. Lehet, hogy valami gyökérprobléma is fellépett.

Szerintem ne várj az ültetéssel, minek késnél egy évet? Tegyél a törzs mellé egy karót, ami tartja, és körbe még vagy két lécet kötözz hozzá, amik védik a törzset.

2022. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!