Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van két látszólag egyforma...

Van két látszólag egyforma cseresznyefa a telken. Az egyiknek keserű a gyümölcse. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értek a cseresznyefákhoz, nem tudom, hogy milyen fajta.

2019. jún. 8. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Csak látszólag egyforma!
2019. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szív alakú akkor érik be ha fekete 3s akkor is fanyar ez sütikbe való lehet nem oltottak bele semmit . A telt alma forma pirosan is édes ez befőzhető germesdorfi típus és nemesített lehet .
2019. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Amelyik keserű, az valami elfajzott, magról kelt fa lehet
2019. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

-más fajta cseresznye

-nem kap annyi napfényt

2019. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előfordulhat, hogy a cseresznye nem lesz édes, teljesen ízetlen lesz, ha valami olyan negatív hatás éri. De hogy egy nem keserű fajta keserű legyen, az kizárt.

Szerintem is az lehet, hogy nem oltványokról, hanem magról kelt fákról van szó, és az egyik visszaütött egy keserű termésű ősre. (A dolog neve atavizmus, amikor egy több nemzedék óta eltűnt tulajdonság előjön egy utódnál.)

Én is jártam úgy, hogy egy őszibarackfa két magját elültettem, és csak az egyik fa lett magvaváló, mint az anyukája, a másik húsa meg egyáltalán nem akart elválni a magtól. Pedig a nemesítők nyilván nem próbálkoztak duránci fajta nemesítésével, azaz, több generáción kellett átnyúlni ennek a tulajdonságnak.

Nem tudod megkérdezni attól, aki ültette a fákat, hogy honnan szerezte a csemetéket?

2019. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta észrevettem, hogy a másiké is keserű csak kevésbe. Rendes finom cseresznye ízük van, de van egy keserű utóízük. Nehézkesen, de megpróbálom kideríteni az eredetüket.
2019. jún. 10. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!