Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért van, hogy a fükaszám...

Zolikarak kérdése:

Miért van, hogy a fükaszám amúgy tökéletesen működik de első indításnál 30-40 szer meg kel rántani mire elindul? Aztán egész nap teszi a dolgát. Első max. második rántásra indul. A benzint felpumpálom! Kraftech 65 cm3

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán mert túl sokat "felpumpaltal bele"
2022. jún. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisérletezzél,hányat pumpálsz.Először csak 2 öt.Nem indul nyomjál még 1 et .Aztán így tovább.Mert az is lehet,hogy túl szívatod .A láncfűrésszel voltam így .
2022. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A karbi szívatós részével lesz a gond, azaz ha még hideg a motor,akkor nincs elég benzin neki és nem gyullad meg a keverék. (Induláskor mindig dúsabb keverékre van szükség, kb 1.3-1.5x arányban,persze ez.. üzem melegnél már sok lenne neki)

Szerezz be egy hidegindító spray-t és fúj be a légszűrőbe 1-2 sec erejéig amikor még tök hideg,és a gázkart is húzd amikor rántod.

2022. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom a magyarázatot, de azt én is tapasztaltam, hogy tavasszal, az első beindításkor kifejezetten sokszor kell rángatni nálam is, mire beindul. Amikor 2-3 héttel később akarom újra használni, már nincs ilyen jelenség. Gondolom, a tél folyamán minden benzin kiszáradt mindenhonnan, és idő kell, míg mindenhova odafolyik, hogy be tudjon indulni.
2022. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1, #2 Ezeken a fűkaszákon a pumpa nem a szívatást szolgálja, vagyis akárhányat lehet pumpálni rajta!


A magasnyomású karburátor légtelenítését szolgálja, mivel ezek nem ejtőtankos gépek!

Ha már jár a motor, akkor ezt a műveletet a karburátor már maga elvégzi az impulzuscsövön kapott impulzusok hatására.


Csak ugye amíg nem jár a motor, addig ezt nem tudja megcsinálni, ezért van a pumpa!



Kérdező, féktisztítót vegyél és egy egész kicsit fújjál be a légszűrőbe indítás előtt, de tényleg csak egy ciccenetnyit és szívató nélkül indítsd!

2022. jún. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 30-40 rántás egyértelműen arra utal, hogy nincs még benzin a motorban előbb.

Nekem is van kínai kaszám, tavaszi első használatkor 20-30-at is szoktam pumpálni. De ha 3-4 hétig nem használom, akkor is kell 15-20, enélkül nem indul. Szívatót ráhúzom, és mikor már brümmen egyet, akkor szívató vissza, és a következő rántásra beindul. (15 év tapasztalata, több kínai géppel.)

2022. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!