Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a kulonbseg a (minketto...

Mi a kulonbseg a (minketto konteneres) szolo “oltvany” es a “dugvany” kozt?

Figyelt kérdés
Az egyik olcsobb, de mi a “gyakorlati” kulonbseg, mi jobb?

2022. jún. 9. 11:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ertem, csak ott nem jelolik kulon. Koszi!
2022. jún. 9. 15:01
 12/21 anonim ***** válasza:
meg kell kerdezni, de amugy van hogy latni is lehet az oltas helyet, attol fugg milyen technikaval oltottak
2022. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#1 Értelmetlem amit írtál. Miaz hogy meggyökeresedett direkttermő szőlőszár . Márm8nt hogycez a dugvány. Van direkttermő és nem direkttermő. Mindkettő vesszőjét lehet gyökereztetni. Ez a dugvány vessző. Permetezni a direkktermőt is ajánlatos csak jóval ritkábban is elegendő.
2022. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%

13as van olyan is hogy nem direkt termő dugvány, de olyat nem lehet kereskedelmi forgalomba hozni.

Ne akarj túl okos lenni, mert a végén hülye maradsz.

Ülj le fiam, egyes.

2022. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%
monjduk engem jobban aggaszt az hogy meg mindig van aki direkttermot ultetne nemes helyett
2022. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Szerintem az mindegy, hogy hazikertbe mit ultetunk, nem? Azon tul, hogy en szemely szerint egy deka vegyszert se fogok hasznalni, ezert legyen rezisztens. Van mar nero, poloskei muskotaly es egy evtizedes lugas is oregapam altal ultetve, amit szinten csak metszek, de szep termese van evrol evre es sokaig token marad (othellos ranezesre, de felolem lehetne kekfankos is a kinezete alapjan).
2022. jún. 9. 15:56
 17/21 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#14 Én ugyan nem ócsároltalak csak kijavítottalak de mindegy. Most is kénytelen vagyok mert megint marhaságot írtàl. Tele a net gyökereztetett vesszővel. Hivatalosan árulják kertészetek. Szőlő oltvány és szőlő dugványt. Előbb tájékozódj mielőtt leírsz valamit.
2022. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 mindentudó99 ***** válasza:
100%
[link] Ez csak egy példa hogy igenis árulnak sima gyökeres vesszőt is. Egyébként a filoxéra pusztítása miatt tértek áz az oltványra. De pl homok talajon nem èl meg a filoxéra oda tökéletes a sima gyökeres vessző. Én is ilyet használok magam gyökereztetem de volt hogy vettem is. Olcsóbb mint az oltvány.
2022. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 mindentudó99 ***** válasza:
Vettem már ilyen szőlőt pálinkának a gazdája sose permetezi. Rendkívül muskotájos nem csemege inkább borszőlő. [link]
2022. jún. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2022. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!