Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol és hogyan szárítsak...

Hol és hogyan szárítsak levendulát, fűszernövényeket?

Figyelt kérdés

Van a kertemben rozmaring, levendula, kapor, oregano.

Szeretném őket megszárítani, de a kapor és petrezselyem is inkább megfonnyadt, elsárgult, se szép se jó illatú nem volt.

A levendulát tasakokba szeretném varrni karácsonyi ajándéknak, a többit lemorzsolnám fűszernek.

Sötét hely kell vagy félárnyék?

Milyen hőmérsékletű helyiségben?

Gondolom felakasztva...?

Segítsetek kérlek, előre is köszi.


2010. szept. 20. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell sötét hely,de szellős helynek kell lennie. De ez elég macerás.

A levendulát terítsd szét egy asztalon.tégy alá papírt,amíg megszárad.

A fűszernövényeket vagy aszalógépben szárítsd,de ha nincs akkor jó a mikró is. (én ebben szoktam mindig szárítani)

A mikró tányérjára tégy egy konyhai papírtörlőt vagy szalvétát. Tedd ra a fűszert, tetejére szintén szalvétát.

4-500 Watton szárítsd 4-5 percig. Forgasd meg,ha nagyon vizes,akkor a szalvétát cseréld újra. Szárítsd tovább 1-2 percig,mig száraz nem lesz.

Nekem a szabadban szárítás nem vált be. Egyrészt sokára szárad,és sokszor teljesen színtelen lett. A mikróban pedig mindig sikerült.

2010. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előző válaszolóhoz nem kell hozzá sötét hely. egyik ismerősöm úgy csinálta hogy kicsi csokrokba kötötte, és egy polcra, vagy konyhaszekrényre rákötötte, és úgy szárította, semmi baja nincsen, és még az elején volt illata is, ráadásul nagyon jó dekoráció szerintem! Meg újságban is olvastam, hogy így jó szárítani.
2010. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt kérdezném még, hogy ha nincs mikrónk (nem használjuk, túl is adtunk már rajta), és nincs aszalóm sem, akkor pl. a villanysütőben is megszáríthatom?

Mert az van, csak jó lenne, ha valaki tudna segíteni, hány fokon kell ezt csinálni.

Még egyszer köszönöm!

2010. szept. 21. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!