Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mely fűszernövényeket ültethet...

Mely fűszernövényeket ültethetem össze egy cserépbe?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb füszernövénynek elég nagy cserép kell, hogy rendesen tudon nöni, összeültetni nem célszerü. Esetleg viragládába - de csak ha elég nagy.

Egy edénybe azokat lehet ültetni, amelyeknek hasonló igényei vannak. Viszont a legtöbb füszernövény lakásban nem túl jól van, mert nincs elég fény nekik.

Ird le, hogy milyen növényeket akarnál tartani, hol és mikor - csak nyáron, télen is, stb.

2011. szept. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia:)

Télire szeretnék friss fűszereket. Eddig csak bazsalikommal próbálkoztam, egész jól bírta az ablakpárkányon, benn a lakásban. Most is van, nagyon szép. Próbálkoznék mással is, mint pl.: oregánó, majoránna, kakukkfű, metélőpetrezselyem, menta, lestyán. Ők hogyan tűrik a "lakást", ahol meleg van és csak ablakon beszűrődő fényt kapnának? Külön cserép is szóba jöhet, csak nincs túl sok világos helyem. Még egy kérdés; ezek a fűszernövények közül nem sokat tudok beszerezni nagyobb vegyes-üzletekben, hol lehet még kapni?

2011. szept. 1. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Az oregánó, majoránna, kakukkfű, kimondottan sok fényt igényelnek, a majoranna ezen kivül egy éves növény - ezeket lakásban legfeljebb csak pár hónapig tudod tartani. A menta télire visszahúzódik és a meleget nem nagyon birja, a lestyán igen nagy növény, és télire az is visszahúzódik. A metélőpetrezselyem még az, ami a legjobban elvan lakásban, azzal kisérletezhetsz leginkább.

Sokkal jobb, ha most - amikor a piacokon lehet frisset, jó minöségben kapni, lefagyasztasz, és télen ezt használod. Sokkal izesebb, mint az ablakpárkányon nevelt téli füszerfélék, amiknek se ize, se illata.

Fagyasztani úgy a legjobb, hogy a leveleket leszeded a száráról, bezacskózod, és amikor használni akarod, akkor letörsz belöle annyit, amennyire szükségesd van és fagyosan összevágod - sokkal könnyebb darabolni, mint frissen, és minél nagyobb darabokban van lefagyasztva, annál jobban megörzi az aromáját.

2011. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!

Azt valóban észrevettem, hogy a bazsalikomom (nem először van) sosem lesz annyira illatos itthon, mint amikor megveszem.

Az örökzöldek (babérlevél, kakukkfű, rozmaring, zsálya, téli borsika) közül érdemes valamivel próbálkozni?

Egyébként én is így szoktam eltenni télire, bár nem ilyen megfontolásból, egyszerűen nem volt időm összevágni, ezért kerültek egészben a levelek fagyasztásra... Jó tudni, hogy ezzel csak jót tettem velük/magunkkal:)

2011. szept. 1. 15:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Az örökzöldek (babérlevél, kakukkfű, rozmaring, zsálya, téli borsika) közül érdemes valamivel próbálkozni?


Ezeket át lehet teleltetni, de füszerezésre csak nyáron célszerü használni. Ezek mindegyike akkor telel a legjobban, ha hüvös (lehetöleg 15 fok alatti) nagyon világos helyen tartod, kevés öntözéssel. Ha netán van kerted, a zsálya, kakukkfü és a boriska ott is kitelel, és nyáron sokkal szebben terem.

2011. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 1. 18:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szivesen, ha van még kérdésed, jelentkezz
2011. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!