Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kőszeg környéki gazdák,hobbike...

Kőszeg környéki gazdák,hobbikertészek!Nektek milyen gyümölcsfáitok vannak, milyen a talajotok?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eléggé agyagos a felszín is, de van 5-6 szilvafánk, ami szépen terem. Meg persze gesztenye is.
2022. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen fajta szilvátok van?
2022. júl. 3. 01:27
 3/6 anonim ***** válasza:
2022. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3/3 válaszoló, nekem is ugyanilyen talajom van, mivel itt élek.Szeretnèk valamilyen gyümölcsfát ültetni, mit ajánlotok ami túlèli?
2022. júl. 6. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Végigmész az utcán, ahol a kerted van, és megkapod a választ.

Ha nálad pont gyengébben savanyú a föld, akkor minden gyümölcs megél. Ha kicsit savanyúbb, akkor első körben a mandula, a mandula alanyú őszibarack, dió, füge fogja feladni. A nagyon savanyút a meggy, cseresznye se szereti.

Az alma és a körte az a fa, ami jól fogja bírni.

2022. júl. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Paczalos István ***** válasza:

Vassurány (légvonalban 25km Kőszegtől) erősen kötött, agyagos a talaj. Almafák, nyári, koraőszi, és késői. Körtefák, ugyanúgy három féle, szilva, itt annyi, hogy a Beszterceiből 2 fa van, meggy 5 fa, cseresznye kettő, füge is kettő, igaz a beton kerítés mellé van ültetve, hogy szélárnyékban, és napsütött helyen legyenek. Őszibarack kétfajta van, ezek is különböző időben érnek. Köszméte szereti a helyét, viszont a málna és a Kamcsatkai bogyó kipusztult tavaly. Van két eperfám is (Vas megyében szederfa), ők elég nehezen indultak meg, viszont idén már megmutatkoztak, van pár szem termésem rajtuk. Diót nem ültettek, mivel nagyon fertőzött a környék, és nem akarok kínlódni vele.


A földet bevizsgáltattam, és azt kaptam, hogy elég mészhiányos. Minden ősszel szétszórok tövenként egy fángli mészhidrátot, és egy maréknyi komplex műtrágyát, a téli csapadék meg szépen beviszi azt a földbe.


Tavasszal a cseresznyelégy elleni permetezés előtt kap minden fa lombtrágyát, meg gomba elleni permetet. Egy hétre rá meg a legyek, és a molyok ellen permetezek. Idén először próbáltam ki a geotextilt a cseresznye, és a meggyfák alá, a rajzás előtt 1 héttel raktuk le, és így alig volt kukacos cseresznyém, meg meggyem, szemben a tavalyi terméssel, mikor hiába permeteztem, meg csapdáztam, alig volt kukac nélküli termésem.


Egy valami ami az istennek se akar kikelni ebben a földben: a saláta. bár ez már nem fa.

2022. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!