Kezdőoldal » Otthon » Kert » A gumifikuszt csak levágom és...

A gumifikuszt csak levágom és vízben kigyökerezik?

Figyelt kérdés
kerestem, de megbízható cikket nem találtam

#fikusz #gumifikusz #robustica
2022. júl. 11. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a Ficus elastica fajra gondolsz, akkor ugyan vannak vízben gyökeresztetésről fotók, ajánlások, de többnyire azért a melegtalpon gyökereztetést javasolják. Már a dugvány levágásakor óvatosan kell eljárni, mert kifolyik a tejnedv, amit úgy szoktak megakadályozni, hogy felhevített platnihoz érintik a dugvány talpát ill. felhevített (forrasztó)pákát nyomnak a keletkezett mindkét vágásfelületre és akkor koagulál, megszilárdul a tejnedv. Ezután kb.30° hőmérsékletű melegtalpon homokban, perlitben üvegházban gyökereztetik. Házilag sikeresebb a légbujtás, amikor felkopaszodott anyanövény megfelelő hajtását a legalsó levél alatt tenyérnyivel körben 2-3 helyen éles szikével óvatosan bevágják (legfeljebb enyhén gyöngyözzön a tejnedv) és ezt a hajtásrészt nedves tőzeggel, kókuszrosttal, mohával közbetekerik, amit aztán kívülről vékony műanyag fóliával beburkolnak. Néhány lyukat hagynak a fólián és ott a beburkolt részt naponta megfelelő mennyiségű vízzel nedvesítik, hogy ne száradjon ki a burkoló közeg. A metszéseknél hegszövet, abból pedig kedvező esetben gyökerek képződnek 1-2 hónap alatt a burkoló tőzegben. Ezután a gyökeres hajtásrész leválasztható az anyanövényről és külön ültethető.
2022. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én simán földbe tettem őket, vizet akkor kaptak, ha eszembe jutott, és mind kigyökerezett, még a ledugott levél is.
2022. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!