Kezdőoldal » Otthon » Kert » Letörtem véletlenül az orchide...

Letörtem véletlenül az orchidea szárát virágát mi a tendő ilyenkor ?

Figyelt kérdés
Meg akartam igazítani a szárát de közben veltelnül le törtem az egészet :( nagyon sajnálom mert volt rajta 4-5 virág plusz egy bimbó is :/ szerintetek túl éli ezt a traumát a virág ? Vagy a le tört szára amit vízbe tettem esélyes h ki gyökerezik ?

2022. aug. 11. 02:00
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Locsold, és talán túléli.
2022. aug. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A virágszárat törted le? Vagy az egész orchideát kitörted tőből?

Ha a virágszárat, akkor tedd vízbe, egy jó darabig díszíteni fog, és valószínűleg a bimbó is kinyílik, de legyökerezni tuti nem fog. Magának a növénynek semmi baja nem lesz, majd a megfelelő időben újra virágzik.

Ha az egész növényt tőből, akkor se vízbe tedd, mert azt az orchidea nem bírja, tönkre fog menni, Próbáld meg úgy elültetni, mintha egy sarjat szaporítanál le, akkor lehet neki esélye:

[link]

2022. aug. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak a virágszára törtem le.

Csak túl fogja élni ezt is , tavaly elég beteges aztán kicsit felélek h ez már sok lesz neki :/

2022. aug. 11. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ez jó hír. Attól, hogy a virágszárat törted le, a növénynek nem lesz semmi baja. Talán még erősödik is, mert így a virágot nem kell kinevelnie.

A virágot tedd vízbe, hetekig is szép, a növényt meg gondozd úgy, ahogy eddig.

Sok sikert :)

2022. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, maga a növény még erősödik is attól, ha nincs virága. A virág egy bármilyen növénynek egy plusz energiapocsékoló dolog.

A 2-es válaszoló mindent jól írt.

2022. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Virágok nem maradtak meg sajnos vízben sem :(
2022. aug. 15. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!