Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha nagy cserépbe ültetek...

Ha nagy cserépbe ültetek paprikamagot és bent a házban lesz, akkor fog hozni termést?

Figyelt kérdés
Tudom hogy augusztus már késő, de arra gondoltam, mi van ha például fogok egy paprikamagot, elültetem és bent nevelem fel a házban, ahol állandó 25-26 fok van. Hozhat még idén termést? Vagy ki fog kelni egyáltalán? Vagy ha ültetek bármiféle magot ilyenkor (paradicsom, uborka stb). Amúgy léteznek olyan zöldségek (nem az ilyen fűszernövényekre gondolok, mint bazsalikom, petrezselyem stb gondolok), amik bent is nevelhetőek és termést hoznak?

2022. aug. 17. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Természetesen ki fog kelni, mert erre alkalmasak a körülmények, de a fényhiány miatt arra se sok esélyed van, hogy sok hónapig életben maradjon. (Normál szobában még a napos ablakban is csak fele fényt kapja, mint amire szüksége van.) Arra meg főleg nincs esélyed, hogy teremjen.

Semmilyen zöldségnövény nem fog neked bent teremni.

Már feltételezve, hogy a "bent" a normál szobai körülményeket jelenti. Mert ha van télikerted, 2-3 oldalról totálban ablakkal, ott elképzelhető a dolog, bár azért ott is sok mindennek kell összejönni.

Várj jövő tavaszig, addig meg vegyél boltban paprikát. :)

2022. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A paprika egy olyan növény,ami évekig is el van cserépben a lakásban is .Teremni is fog .
2022. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi fogja beporozni?
2022. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
2. A paprika egynyári növény!
2022. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

#4-es olvasd el a lenti cikket.

[link]

2022. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5

Na ebben a cikkben se szobai tartásról ír, hanem felnőtt, fejlett növény hűvös helyen való átteleltetéséről. Ilyet már én is csináltam, voltak régebben 3 éves paprikáim. Tavasszal vissza kell vágni a téli megnyúlt hajtásokat, mikor áprilisban kitesszük edényestől a szabadba, és onnantól a tavalyi részekből fog hajtani.

De frissen vetett paprika nem fogja bent, a fűtött szobában túlélni a telet. Aki nem hiszi, próbálja ki.

2022. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én először pár éve ültettem chilipaprika magot, kikelt, nőttek a növények, amikor már meleg volt kitettem a kertbe, de nagyon lassan fejlődött. Őszre bevittem, következő tavasszal kezdett virágozni, ekkor már kb 1 m-esek voltak. Vattapamaccsal porozgattam és a 3 növényből egyen rengeteg paprika termett, a másik kettőn kevesebb. Utána nem figyeltem eléggé, tönkrementek. Most is van 5 paprikám a lakásban, ősszel lesznek 2 évesek, idén nyár elején kezdtek teremni.


[link]

2022. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hány fokon teleltetted?
2022. aug. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as!

Az emeletet jelenleg nem használjuk, le vannak zárva a radiátorok, párszor ránéztem a hőmérőre, 16 foknál hidegebbet nem láttam.

2022. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!