Kezdőoldal » Otthon » Kert » A rettenetes áremelkedések...

A rettenetes áremelkedések miatt ültettek valamit a kertbe?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 09:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
81%

#20

Hát nem tudom.

Nálunk is nagyjából ilyen számokkal lehetne számolni, 2500 m2-es kert mellett, viszont mivel nem vagyunk fiatalok, nagyon sok mindenért már segítséget kell fizetnünk és pluszban a szerek sincsenek ingyen, kegyetlenül megdrágultak. Ahogy a kannába mért üzemanyag is piaci áron van, a pálinkafőzés literje felénk tüzelővel 1800/liter.

A gyümölcsfákat metszeni, permetezni kell, a szőlőt metszeni, permetezni, hónaljhajtásokat kitörni, kötözni, gyomtalanítani töveket, sorokat, szüretre napszámosok ...

Summa summarum, mi idén már többet költöttünk erre, mint a te várható nyereséged, miközben a szőlő apró mint a ribizli, tehát bor sem lesz annyi. A gyümölcs meg kívül éretlen, belül rohad, tele hangyával, jószerivel lé nélkül.

Idei az utolsó év, hogy ezzel szenvedtünk!

2022. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%
Persze 20-as, mert te nem nézed az évközi kiadásokat, a ráfordított munkádat nem forintosítod, csak a végén tapsolsz, hogy 200ezret nyertél a boron, ami önbecsapás. Miközben vagy fizettél valakiknek, vagy te tapostál a nyelveden 50 fokban, tavasztól késő őszig, ha dolgozni is jársz, akkor minden szabad percedben.
2022. aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Sosem számoltam, hogy mennyire éri meg. Én ezt hobbiból, szórakozásból és nem utolsó sorban a saját gyümölcsöm, zöldségem ízéért csinálom.
2022. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
93%

#23

Ja, ha valakinek ez a szórakozás, akkor az más! Nem szólok egy szót sem!

Nekem is van költséges és fárasztó hobbim.

2022. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
39%

"Miközben vagy fizettél valakiknek, vagy te tapostál a nyelveden 50 fokban, tavasztól késő őszig, ha dolgozni is jársz, akkor minden szabad percedben"


Annyira hülyeség forintosítani az elvégzett munkát.... Ha otthon lett volna, és pörgeti a Facebookot egész délután, mint a többség, azért sem kap pénzt.

2022. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
85%

#25

Már miért lenne hülyeség? Speciel pont ezeknek a földműves tevékenységeknek van pontos ára.

És ezzel nem lehet szórakozni, amikor jön az ideje csinálni kell!

Ha éppen perforált vakbeled van, akkor meg kell fizetned másoknak, vagy oda a termés.

És:

Én nem Facebookozom, nagyjából 5 éve felé sem nézek. Viszont elfogadom, ha valakinek ez a pihenés, a kikapcsolódás, a kapcsolattartás a munka + a háztartás vagy az iskola után.

Nem mindenki született arra, hogy a kelő nap az égnek álló fenekét világítsa meg a földeken! Ők azok, akik megveszik ezektől az emberektől jó pénzért és mindenki jól járt.

2022. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
91%
Most nem azért, de szánalmas, hogy pár vadparaszt még a 21-est is képes volt lepontozni, aki leírta, hogy idős emberek és nekik már sok mindenért fizetni kell, amellett az időjárás sem kedvező, ezért nekik már nem éri meg, ezért befejezik. Mi a f.szt lehet ezen lepontozni?
2022. aug. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
85%

8 vagyok.

Azért jól leértékeltek, pedig őszinte voltam. Nem mindenféle indokot kerestem, miért nem éri meg stb.

A szomszédomnak ez a hobbija, van kb 20 m2 veteményes. Tehát nem sok, de ő élvezi, és két pici gyerek mellett több bele sem férne az idejébe.

2022. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Sose mondtam hogy nincs dolog a kertel dehát valamit valamiért. A pálinkát magam főzőm nem fizetek másnak. Mellesleg átszámolni minden saját munkát forintra megint csak marhaság. Akkor ne csináljunk otthon semmit. Én tőzsdézni nem tudok kis plusz pénzt azzal tudok csinálni ha itthon dolgozom kicsit. Egyébként egy kertnyi szőlő és gyümölcsfa gondozása nem kibirhatatlan mennyiségű munka. Nem 50 fokban sem vagyok kinn. Tavaszi metszéskor van több munka utána nem vészes. Idősnek persze más ha oda jutok abba hagyom. Nekem megéri ez a saját tapasztalatom. Erről szólt a kérdés. Persze nem mindennel éri meg foglalkozni. Krumpli sárgarépa ilyenekkel nem foglalkozom. Itt ezek nem szeretnek nem szépek. Lehet másnak megéri. Sajnos most 3 naponta locsoni kell a palántákat. Ez van. Még a szőlőt is árasztottam négyszer. Ez egy ilyen év.
2022. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
90%

Én mindig is termeltem, és a leg"ráfizetésesebb" terményt, azaz a krumplit negyedéért termelem meg, mint amennyiért megvenném. És mivel 2 mázsa fogy évente, ez is lényeges.

De pl. 4 mázsa almát megtermelek a családnak átlagos években, kb. 2000 Ft-ból, azaz 5 Ft/kg áron. A felét, a legszebbeket meghagyom télre (napi 3 almát eszek), a másik felét meg bedarálom a birscefréhez.

Tavasszal 700 Ft-ért vettem két csomag hibrid paradicsommagot, ez két éve elég, aztán 400 Ft árú virágföld felhasználásával neveltem 30 palántát, tehát 25 Ft volt egy palánta. (Mindent összevetve, öntözéseket is, a palántanevelés másfél órámba került összességében, márciusban és áprilisban, mikor úgyis bőven volt időm.) Átlagos években kb. 6x szoktam öntözni, idén az aszály miatt már legalább 12x öntöztem. Az öntözés annyi, hogy ráindítom a szivattyút a csepegtető szalagra, ami a paradicsom vonatkozásában kb. évi 100 Ft. A paradicsom gyommentesítése idén kb. 1 óra volt tavasztól. És akkor van egy csomó üveg paradicsomlé eltéve, meg valódi paradicsomot eszünk a reggelihez, amilyet egyszerűen nem lehet venni még aranyért se. Nem is tudom elképzelni, hogy képesek emberek megenni a multiknál kapható piros dolgokat, amiknek az íze leginkább a műanyag paradicsoméhoz hasonlít, mert ezek a fajták polikarbonát házakban teremnek üveggyapot bálákon. De még nem is ez a baj, hanem fajtajelleg, hogy érés előtt 10 nappal bepirosodnak, és már akkor leszedik őket, mert így éretlen állapotban jól szállíthatók és sokáig elállnak. Hogy paradicsomízük nincs egyáltalán, az meg kit érdekel.

De pl. a szilvát, barackot, sárgadinnyét, stb. is mindet teljesen éretlenül árulják boltokban, direkt figyelem már pár éve. Hihetetlen, hogy emberek ezeket képesek megvenni és megenni. Én párszor különlegesebb fajtákból vettem kóstolót, hogy érdemes lenne-e olyant ültetni, de ezeket a kóstolókat mindig ki kellett hajigálni, nem voltam képes megenni.

Rengeteg zöldség és gyümölcs fogy nálunk, de nagyon ritka az olyasmi, ami nem saját termény. A banán meg narancs télen, ennyi. De az se sok, mert rengeteg saját befőtt meg alma van itthon, nem hiányzik a banán, gyakran már csak azért esszük meg, hogy ne romoljon meg.

Úgy nagy általánosságban azoknak nem éri meg termelni, akik nem értenek hozzá, ez a tapasztalatom. Ismerőseim körében is, meg itt a Gyakorin is. Írják egyesek, hogy mennyit meg mit dolgoztak a növényeikkel, én meg csak nézek, hogy minek csináltak ilyesmit? Meg hogy naponta kétszer öntöznek? Úristen. Aszályban két rendes öntözés hetente, ha nincs aszály, akkor meg egy vagy nulla, ezzel kész, és minőségi terményem van.

Minden növény számára megvan, hogy milyen munkákat és mikor kell elvégezni, ezeket mindenképpen meg kell csinálni, és nem lehet halogatni, de mást aztán nem kell csinálni.

Meg 20 centis sortávokkal ültetnek emberek? Miközben a növények 50 centi szélesre nőnek? Hát úgy elveszik egymás életterét, és a nagy viaskodásban nem tudnak hasznot hajtani. Közben meg nem az üres sorközt kell kapálni, félóra alatt 100 m2-t, hanem négykézláb kell két nap alatt végigmászni ugyanazt a területet.

Stb.

2022. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!