Kezdőoldal » Otthon » Kert » Olyan anyagot keresek, amit...

Olyan anyagot keresek, amit egy kerti tóhoz viz záró felületként használhatok, de nem mesterséges muanyag, hanem valami természetesebb. Vagy olcsó anyag, ami nem annyira káros mint a műanyag, egyedileg formázható, és tartós.?

Figyelt kérdés
Valami olyasmire gondoltam, hogy agyaggal megcsinálnám a meder formáját kiszárítanám amennyire az időjárás engedi, és ezt a viszonylag kemény és stabil felületet "befesteni" valamivel amit az agyag nem tesz tönkre, nem engedi át a vizet, max nagyon lassan, hogy meg maradjon benne a viz hónapokig és viszonylag környezet és pénztárca barát

2022. szept. 1. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha már ennyire "zöld" szeretnél lenni, akkor tartsál ki az elveidnél és vízálló festéket se használj, mert az is egy mű anyag.
2022. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Betonnak hívják ezt a misztikus anyagot.
2022. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Attól függ, mi az az olcsó.

Fazekasmasszát már 3000 Ft körül lehet venni, nekem van olyan hőlégfúvóm, ami 900 C° fok fölött is dolgozik, azzal rászárítod a mázat, csak előtte jól le kell döngölni a talajt.

Előtte csináld meg kicsiben.

Nem teljesen tökéletes, de ha nem törik el, akkor nem sok vizet ereszt.

Szerintem ólommenteset nézz.

[link]

2022. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
3# Kivitelezhetetlen ötlet. 🤦‍♂️
2022. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Megfelelő vastagságú döngölt agyag.
2022. szept. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
5# Akkor már konkrétan bentonit.
2022. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Így is van...maradjál zöld, mert hülyeség filléres tófóliával megoldani a kérdést.

Ehelyett bányásszál és hordjál haza agyagot, vagy hozassál pár m3 sódert, + pár mázsa cementet meg egy betonkeverőt + vasháló sem ártana, hogy összetartsa a betont ha szétfagyna..stb...

A másik gond, hogy egyszer majd ha megszünteted, ezt nem lesz annyira egyszerű elbontani, mint kikukázni egy tófóliát.

De hajrá!

2022. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, hogy mi a probléma a műanyaggal. Mi a problémája vele a mai világnak? Gyerekkoromban mindent papírba csomagoltak, aztán kitalálták, hogy legyenek műanyagzacskók, mert a papírhoz rengeteg fát kell kivágni és ez károsítja a környezetünket. Most ismét visszatérünk ahhoz, hogy papírzacskóba mindent és még büszkén is hirdeti egy-egy cég, hogy az Ő csomagolásuk papír, azaz sikeresen kivágattak egy fát!

Nálam is műanyag fólia van a tóban, az elmúlt 20 évben egyszer cserére szorult. Kivettem a helyéről, lemostam és elvitte a szelektív hulladékgyűjtő autó! Abból ismételten műanyag lesz. Ellenben ha már papírzacskó, a papírzacskód tévhittel ellentétben, hogy abból újra papír lesz, az esetek többségében a hőerőművekben ég el és az meleget és áramot ad neked, így valósul meg az újrahasznosítása!

Nincs semmi baj a műanyaggal, ha az a helyére kerül, végtelenszer újrahasznosítható és könnyen, egy primitív technológiával megtehető!

2022. szept. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!