Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi értelme van a fűkaszálásnak...

Mi értelme van a fűkaszálásnak, ha utána ugyanolyan gyomos marad a terület?

Figyelt kérdés

...mert otthagyják a lenyírt füvet, nem gereblyézik össze és így pontosan ugyanolyan dzsumbuj kinézetű marad a terület, mint volt előtte.


Önkormányzati fűnyírásról van szó.


Másik, amit nem értek, hogy évente miért csak 2-szer nyírnak füvet a szezon alatt? Mindig hagyják méteresre megnőni a fűt. A fűnyírásnak nem pont az lenne az értelme, hogy kultúrált, rendezett legyen a környezet? Ahhoz pedig az kellene, hogy két-három hetente lenyírják a füvet.



2022. szept. 15. 14:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha zavar, miért nem nyírod le a környéken is??

A gyíkos panaszkodás helyett lenyírhatnád...

2022. szept. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Igen, csak nyugaton az önkormányzatok - egy főre számítva - gyenge esetben 5x annyi jövedelemmel rendelkeznek. Ahol sok helyi adót fizetnek, ott 10x annyi pénz van, abból jut fűnyírásra is, meg mindenre is.

Nálunk meg ugye az állam minden korábbi bevételt elszedett az önkormányzatoktól (pl. iparűzési, gépjármű, stb.), csak valami aprópénzt ad vissza, ami az önkormányzatok legfontosabb feladataira se nagyon elég.

De a kérdésre: a levágott gyom ott marad, de egy idő után el fog tűnni, lebomlik. Amit levágtak, az elhal, és nagyrészt lefekszik, onnantól már csak idő kérdése, hogy eltűnjön. Pl. a giliszták rengeteget megesznek belőle, de a gombák is megteszik a magukét, főleg nedvesebb időben. Mulcsolásnál nálam akár évi 4x10 cm vastagságban leszórt fű is eltűnik szántás idejére.

A lábon álló gaz kitart akár jövő nyár elejéig is, és bizony csúnya.

2022. szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
A fűnyírásnak a fűhöz van köze és nem a gaznak. A legtöbb fűféle (kalászos) jelentős mértékben szaporodik tarackokkal, föld alatti hajtásokkal. Ha a levélzet rendszeres eltávolításra kerül, akkor több tarackot nevel a fű. Ezért van az, hogy a birkatenyésztő területeken sűrű a fű, hiszen az állatok folyamatosan lelegelik a friss leveleket, miközben a dúsan fejlődő tarackok miatt záródik a gyep, nem maradnak kopasz foltok. A fű közül kinövő egyéb gyomnövények (gaz) másfajta "kezelést" igényelnek.
2022. szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#12 Amiről te beszélsz teljesen más dolog. A mulcsolásnál nem méteres gazt vágnak le, másrészt a kis fűnek is csak a harmadát vágják le mulcsoláskor és kifejezetten mulcsolókés kell hozzá. Én kétlem, hogy ez lenne a szándék az önkormányzati vágásoknál. Jobb helyeken szoktam látni, hogy felgereblyézik és elszállítják a lenyírt füvet, de nálunk otthagyják és hiába bomlik le idővel, ronda és szemetes hatást kelt. Amire lebomlik, arra meg már megint odanő az 1 méteres gaz, tehát szép állapot mondhatjuk, hogy sosincsen. Nem tudom, de én 5 évig éltem osztrákoknál és hiányolom azt a fajta igényességet ebből az országból, ami ott van.
2022. szept. 16. 15:07
 15/16 anonim ***** válasza:
84%
Olyan itt sosem lesz, mert nincs rá pénz.
2022. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%
14-es: akkor miért nem maradtál ott???
2022. szept. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!