Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy kifáradt földet amibe...

Ha egy kifáradt földet amibe folyamatosan vettetek de a termő képessége csökken hagyjuk pihenni kb 10 éven keresztül akkor az vissza nyeri az évek során a termőképességét vagy marad ugyanolyan kifáradt föld?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 09:53
 1/7 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Marad ugyanolyan "kimerült" a föld...Azaz egész pontosan egy nagyon keveset javul, de az szinte semmi...Érdemi javulás CSAK trágyázással érhető el, avagy pillangós virágu növények néhány évi beültetésével...(Pl. bab-borsó-lucerna...)
2015. ápr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a trágyázást mikor kell végezni és hogyan?
2015. ápr. 18. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
érdemesebb ősszel jó erősen megszórni jó érett trágyával ha már ennyire ki van zsigerelve és aztán leszántani 25-30 centire
2015. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a trágyához egy kevés kályhahamut szoktam tenni (szerintem placebo). Egyes leírások szerint óvatosan adagolva ásványi sókkal dúsítja a talajt.
2015. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fahamu eszméletlen jó káliumpótlás. Viszont az osztrák parasztok úgy mondják, hogy gazdaggá teszi a gazdát, de koldusbotra juttatja a fiát. Hosszú ideig használva ugyanis kizsigereli a talajt. Én kétévente használta, hallatlan jó eredménnyel.

A kérdésre válaszolva: legjobb lenne 5-10 cm komposztot elteríteni, és hagyni, hogy a giliszták bedolgozzák.

2015. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálunk szoktak olyat is,hogy csillagfürtöt beletárcsázzák a földbe,zöldtrágyaként.Vagy mésziszapot,szervestrágyát is használnak.
2015. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A komposzt is ugyanolyan, mint a trágya, hogy a föld tetején kiszáradva elveszti hasznos anyagának a felét. Az ásványi anyagok maradnak, de a mikro-élővilága, ami feljavítaná a talajt, az elpusztul.


A fahamu jó káliumpótlás, de lúgosítja a talajt, úgyhogy csak kimondott savanyú talajon szabad nagyobb mennyiségben alkalmazni.


Ha idén is akarsz termelni azon a területen, akkor most kapálj be egy kis kombinált műtrágyát, aztán ősszel hozass m2-enként legalább 15-20 kg istállótrágyát, és szántasd be, vagy ha nagyon kis terület, ásd be.

Ha idén még nem akarsz termelni, akkor most azonnal is beszántathatod a trágyát, az sem fontos, hogy érett legyen, mert bedolgozva villámgyorsan feldolgozzák a talajlakó állatok.

2015. ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!