Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fát hogy lehet legkönnyebben...

Fát hogy lehet legkönnyebben gyökerestől kihúzni?

Figyelt kérdés
Tíz éves élő almafa. Feltétlenül ki kell ásni, vagy kistraktorral való kihúzatás megoldható? Esetleg más módszer?

2022. szept. 25. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor az valami törpealanyra oltott fa lehet.


Le lehet 0-ra pontozni, de egy kistraktor akkor sem fog kihúzni egy 10 éves fát. Nincs hozzá elég súlya.

2022. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Csak kíváncsiságból mekkora nálatok egy 10 éves almafa?"


Nem tudom neked körülírni sajnos, de egy képem van a "testvéréről" (más fajta, de egyszerre lettek ültetve méretben is egyformák), annyi a különbség, hogy amit ki akarok szedni annak a lombkoronájának 50%-a leégett. Nekem azt mondták húsvéti rozmaring a fajtája.


[link]

2022. szept. 25. 15:31
 13/16 anonim ***** válasza:

Ezt már formára lehetne nyírni egy sövényvágóval.

:)

2022. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Leégett? Mármint, szó szerint, tűz miatt, nem pl. permetszertől? Ha a törzse nem sérült, akkor az majd kinövi, csak ésszel kell metszeni.

Persze, csak ha a fajtával meg vagy elégedve.

De ha csak ez a két fád van, akkor valószínűleg egymást porozzák, és enélkül a másik se fog teremni.

(Múltkor is írtam, hogy aki ezt a fát metszette, azt többet ne engedd be az udvarodra. Agyon van metszve, azért hajtott olyan nagyokat. Egy termő fának nem így kell kinézni.)

Ez a képen olyan 12-14 cm körül lehet szerintem, én se fogadnék rá nagyobb összegben, hogy egy kistraktor kihúzza.

2022. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Úgy értem szó szerint leégett. Mellette lett eltüzelve a több évig halmozódó metszési hulladék, és enyhén szólva nagy lángja volt. A fele korona odalett, a háncs sincs meg a fele törzsén, mésszel van lekezelve, de már sohasem fog helyrejönni. A helyére megy egy Arkansas Black. Ezen kívül van még Idared, Golden, Red Delicious, két darab ismeretlen régi Magyar fajta, meg ami a képen van, az elvileg Summerred.


"Múltkor is írtam, hogy aki ezt a fát metszette, azt többet ne engedd be az udvarodra."


Tudom mondtad, csak itt nehéz tényleg hozzáértő metszőt találni. Jövő tavaszig még nem hiszem, hogy meg tudom tanulni a metszést, ráadásul még az almákon kívül van kajszi, őszi, körte, cseresznye, meggy, és szilva is a telken.

2022. szept. 25. 17:18
 16/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szép nem lenne, de teremne minden gond nélkül, és egyre kevésbé látszódna az égés.

De ha nem vagy vele megelégedve amúgy se, hát vedd ki.

Azért alma helyére alma, speciális - ilyen célra kifejlesztett - alany nélkül, az nem túl jó, valószínűleg egy pár évig nem fog ott rendesen fejlődni. Kihúzással is csak a vastagabb gyökerek fognak kijönni. Mindenképpen érdemes lenne kiásni v. markolni a földet, és a kert környező részéből új földet túrni a lyukba, a régit meg elteríteni. De egy markoló drága, a kiszállási díj is biztos van vagy 8 E. Én fiatalabb koromban csináltam ilyesmit párszor, öreg fa kiásása, bő 1 m átmérőjű gödör, 70 cm mélyen, a környékről belehúzni földet, reggeltől délig megvolt. Most már persze marad a gyökér, majd kikorhad, inkább teszek másféle fát a helyére...

2022. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!