Kezdőoldal » Otthon » Kert » Frissen ültetett barackfa...

Frissen ültetett barackfa köré szabad fenyő mulcsot tenni?

Figyelt kérdés
Szabadgyökeres ültetés, redhaven őszibarack.
2022. okt. 24. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az őszibarackok nem szeretik a savanyú földet. A semleges, vagy enyhén meszes talajt kedvelik. Én nem tennék köré semmit, ami fenyő...
2022. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az urban legend, hogy a fenyő savanyítja a talajt. Évszázadok alatt, esetleg. Nálam 30-40 éves éves fenyők alatt pont olyan a pH, mint a kert többi részében.

Én mondjuk nem mulcsozok semmit, hanem rotációs kapával tartom gyommentesen a fák alját.

2022. okt. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vannak olyan oldalak, ahol megemlítik a "savanyítást", máshol nem írnak róla. Mi az igazság?! :) Ha ártok a fának vele, akkor semmiképp nem tennék köré. Ha viszont nincs ilyen hatása, akkor szívesen használnám...
2022. okt. 26. 07:11
 4/5 anonim ***** válasza:

És mégis, mi lenne vele a célod?

Szép nem lenne egy év után, mert közéhullik a levél, a rothadt barack. A mulcs legjobb esetben is csak pár hónapig néz ki jól ott, ahol fák vannak a környéken.

Öntözni nem tudod a fákat tőle, pedig az első évben erre is szükség lehet, meg később is, ha olyan aszályos nyár lesz, mint idén.

2022. okt. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Esztétikai célokat szolgálna elsősorban. Másrészt pedig télen takar, nyári időben pedig nedvességet tart meg.


Azzal, hogy csak rövid ideig néz ki jól a mulcs, illetve, hogy "nem tudom tőle öntözni a fát" nem tudok mit kezdeni, mert nem értek vele egyet.

2022. nov. 3. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!