Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor is vissza kell vágni...

Ilyenkor is vissza kell vágni a muskatlit?

Figyelt kérdés

A pincenkben állandóan kb. 15 fok van, és van egy kisebb ablaka, amin jön be fény. Ha ott teleltetem a muskátlit, akkor vissza kell vágni? Kell öntözni? Ha igen, milyen gyakran?

Néztem pár oldalt, de nem tudtam kibogarászni a megfelelő választ. Előre is köszi!


2022. dec. 12. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a muskáltinak töksötétség, vágd vissza, de ne tövig, mert valamennyit vissza fog száradni, illetve tavasszal még egyszer kell metszeni.

Kb hetente öntözd, de csak nagyon keveset, hogy a földje ne legyen teljesen száraz, de vizes semmi esetre sem.

Ha meg megoldható, azt az ablakot nyisd meg kicsit, jobb lenne, ha kicsit hüvösebb helye lenne.

2022. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. dec. 12. 10:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen melegben nem kellene visszavágni, mert tavaszig el fog kezdeni hajtani, megnyúlt hajtásokat hozva. Ha nem vágod vissza most, akkor tavasszal, amikor kiteszed, jobban lehet válogatni az öreg, erős szárakból, eltávolítva a téli hajtásokat. Azok főleg a szárak tetején fognak jönni, és így pont le lehet majd vágni mindenestől.

Én is hasonló körülmények közt teleltetek, már húsz éve.

Az öntözés az úgy jó, csak egy kevés vizet kapjon, hogy kicsit nyirkos legyen a talaj, de ne rendesen vizes, akkor kevésbé hajt, és nem rothad el a gyökere.

Régen falun úgy teleltették, hogy kiszedték a földből, madzaggal összekötötték az összeset, és felakasztották az istállóban egy szögre. Ott ugye a jószágok miatt 100% körül volt a páratartalom, így minden víz nélkül kibírta.

2022. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!