Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van több elvirágzott, hosszú,...

Van több elvirágzott, hosszú, zöld szárúra nőtt jácintom. Szobában tartottak. Mit csináljak velük, hogy idővel újra virágozhassanak?

Figyelt kérdés

Nagyáruházi, kis cserépben egyesével árusított jácinthagymák voltak, felnőttek elvirágoztak, de a szobában bent hagytam őket, és most kb. 30cm hosszú zöld levelekből áll a növény.


Mi a hagymákkal való teendő pontos sorrendje, hogy idővel újra virágozzanak?


2023. jan. 15. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Ültesd ki a kertbe.
2023. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen fagymentes időben kiültetheted ha visszavágtad.

Jövőre majd kihajt újra.

2023. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne ültesd ki, meg ne vágd vissza, mert azt nem élik túl. Január van. Ezek most a hagymában tárolt tápanyagokat elhasználták, idő kell nekik, hogy a levelek visszapótoljanak annyit, amivel kibírják jövő tavaszig. Ha jövő héten lefagynak a hideghez nem szokott levelek, az annyi, mintha levágnád őket. (Utána nyáron folyamatosan vizet veszítenek, így elszáradnak a hagyma külső héjai, amik pedig tápanyagot is tartalmaztak. Ha nagyon kicsi a hagyma, akkor a belsejéig minden elszárad.)

Most az életben tartásuk egyetlen módja, hogy hűvös, napos helyen tartod őket addig, ameddig a levelek maguktól le nem száradnak, persze tápoldatozod is őket. De ez is nagyon kevés ahhoz, hogy jövőre virágozzanak. Ahhoz elegendő lehet, hogy túléljenek, jövőre kihajtsanak néhány levelet, és 2 év alatt a kertben annyira megerősödjenek, hogy ismét tudjanak virágozni, 5-6 virágfejet (nem szárat). Majd március táján ültesd ki őket, addig csak maradjanak hűvös helyen a már levéltelen hagymák, kicsit nedves földben.

Azért nem képesek jövőre virágozni így se, mert egyrészt a benti körülmények még a leírtak szerinti tartásnál is nagyon rosszak nekik, másrészt meg a levelek leszáradásának ideje május vége felé van, nem januárban, tehát a levélvesztés után kb. 4 hónappal (szeptemberben) elkezdik a gyökérfejlesztést, tehát a folyadékfelvételt.

2023. jan. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3: Köszönöm, éppen ilyen minőségű válaszban reménykedtem.

Sajnos azzal már van tapasztalatom az előző évekről, hogy ha csak simán kiültetem őket ilyenkor (ahogy 1-2 javasolta), akkor azzal végük is van.

2023. jan. 16. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezeket mindig március végén, áprilisban ültetem ki. Mindig megmaradtak.
2023. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!