Kezdőoldal » Otthon » Kert » Láncfűrésznél érdemes párhuzam...

Láncfűrésznél érdemes párhuzamosan 2 láncot használni?

Figyelt kérdés

Vadi új fűrészem van, a rajta lévő lánc mellé vettem 1 ugyanolyan láncot, hogy legyen tartalék, ha véletkenül szeget, követ bàrmit elkapnék vele.


Elkezdjem hasznàlni most a tartalékot is, tehát cserélgessem időnként, vagy maradjon tartakékba és csak akkor vegyem elő, ha tényleg kell?

Hogy a jobb a csillagkeréknek?


2023. febr. 1. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

először is a legfontosabb a jó olaj. Ha ez megvan, akkor csak az egyik láncot használd, és ha az már csereérett, akkor jöhet a tartalék új..a másikat viheted élezni.

A csillagkeréknek mindegy, az egy erdő kivágása után is jó állapotú (ha olajos a lánc)

2023. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Nem érdemes párhuzamosan két láncot használni.
2023. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2023. febr. 1. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Sokan nem tudják, de 1-2 tankonként reszelni kell a láncot.
2023. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A csillagkeréknek teljesen mindegy. Bekopik egy állapotba és onnan sokáig nem használódik el ha mindig van olaj a tartályban és nincs túlfeszítve a lánc.

Nekem is két láncom van, a gyengébb amivel vettem és egy stihl. A stihl lánccal döntök, darabolok nagyon jó lánc, a gyári oregonnal pedig ház körüli száraz kemény fát, olyat amiért nem sajnálom. Szóval, használható mindkettő. Élezni pedig a gépen tudod 4 és feles kömbreszelővel rátolsz kettőt-hármat, nem kell levenni a láncot. És egyébként sem gyakran kell.

2023. febr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!