Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki valami tipp? Orchidea...

Valaki valami tipp? Orchidea helyes gondozására? Fényes helyen van, hetente locsolom. És egyszer csak elkezd száradni az egész virág. Tápot is kap. Potyognak le a virágok róla. Várom a tippeket és válaszokat.

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 12:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

[link]


Így él az orchidea az eredeti élőhelyén.

2023. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen. Mint látod, ez is magas fa tetején van, tehát nem a sűrű sötétségben. És akkor is ott élne, ha a déli oldalon a vihar letörné az ágakat. Találhatsz olyan fotókat, ahol kimondott napos helyen vannak orchideák.

(Csak úgy mellékesen: az üveg maga is a fény egy részét visszaveri, egy részét elnyeli. Azaz, üveg mögött a napon nagyon nem ugyanaz, mint szabadban a napon.)

2023. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Van vagy 15 darab orchideám.

Szerintem a titok az, hogyha látod, hogy kezd ráncosodni valamelyik levele, akkor valami nem oké. Az hogy mi, azt neked kell kitalálni, de leírom én hogy tartom őket.

Fényes helyen (ablakban), de közvetlen napfénynek nem kitéve. Ahova odatűz a nap, ott nekem döglődtek. Észak-keleti ablakokban vannak, közvetlen tűző napfény sosem éri őket.

Könnyen "megfáznak" ilyen időben, így pl. gyakran nyitogatott ablakban sincsenek jó helyen. Ha megfázik, annak pl. tipikus jele az, hogy ledobja a virágait.

Évente kb. 2-szer kapnak tápot, semmi extra. Nem szabad túlhajszolni őket, attól tönkremennek. Virágzik amikor virágzik. (Pl. nálam most mind egyszerre virágzik és gyönyörűek)

Kb. 2 hetente löttyintek nekik felülről vizet (tudom, föbűn) és évente egyszer beállítom őket a kádba egy órára pár centi vízbe, hogy szívjanak maguknak amennyit akarnak.

Ezen felül én drasztikus vagyok. Ha elszáradt, vagy túl hosszú légző gyökere van, simán levágom, ha kezd elszáradni a virágos szára, azt is.

Kb. 3 éve jött rám az ültetési láz (előtte nem ültettem át soha egyet sem), amikor már a legtöbb állandóan borult ki a cserepéből és felmérgeltem magam. Ott is drasztikus voltam, jól megcsonkítottam a "gyökérzetüket", hogy szépen beüljenek a cserépbe. Csak arra figyeltem, hogy épp levirágzás után ültessem őket.

Nem tudom, ha az ember figyel rájuk, akkor nekem ez a kiírthatatlan kategóriájú növény. Iszonyat igénytelen, ellenben nagyon hálás!

2023. febr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is saját tapasztalatot írok. Kb. 10 éve tartok orchideát, és FOLYAMATOSAN virágoznak. Amint levirágzik, 2-3 héten belül már meg is jelenik az új kis hajtás. Ablakban vannak, a ház déli oldalán. Alatta a hőtárolós kályha, tehát télen pont a legmelegebb rész. Szellőztetésnél simán rájuk nyitom az ablakot. Nyáron a redőny sokszor van lehúzva, tehát közvetlen tűző nap nem éri. Orchidea kaspóban vannak, 2-3 hetente áztatom, azaz csurig a kaspó, 2 napig áll benne, aztán leöntöm róla. Nálam ez vált be, ezt szereti. Az új levelek is szép fényesek. Volt, hogy nem áztattam, na, akkor kezdett ráncosodni a levél. Beáztattam, másnapra kisimult. Elvirágzott szárat levágom. A légzőgyökeréből is simán vágok. Átültetve még nem voltak, de időszerű. Nagyjából ennyi.
2023. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!