Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudom szaporítani a...

Hogy tudom szaporítani a szobai futót?

Figyelt kérdés
Mar túl hosszú. Csinalta valaki?

2023. febr. 4. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen futó növények legtöbbjét úgy, hogy levágod a végét olyan 10-15 centinél. Az utolsó levélnél a vágáskor hagyni kell egy kis szárat hozzá. Utána vízbe teszed a levágott részénél legalább egy-két levél magasságban. Én le szoktam a víz alá kerülő leveleket vágni.
2023. febr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Dugványozás ill. vízben történő hajtás gyökereztetés. Nagyon hosszú hajtást fel kell darabolni pl. 4-5 szárcsomós darabra és az alsó 2 szárcsomó kerüljön vízbe. Legnagyobb eséllyel a leveles csúcsrész fog meggyökeresedni, de a levél nélküli részeknél is van remény. Minden szárcsomónál, azaz, ahol a levél alap volt, van rügy , ahonnan indulnak a járulékos gyökerek ill. az új hajtás. Levél nélküli szárdarabnál arra kell ügyelni, hogy azok a szárcsomók kerüljenek a vízbe, amik eredetileg a hajtás alsóbb részén voltak. Ezt a szárcsomók ill. a volt levélalap helyzete alapján lehet azonosítani. Mérsékelt fényt kell biztosítani, még kedvezőbb, ha az egész szobai kis üvegházban történik, ahol a szobainál magasabb páratartalom biztosítható.
2023. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy nagyon hosszú?

Ha leveles végig v. majdnem végig, az nem gond. Úgy a szép, ha hosszú.

Mikor már több méter csupasz szár van, akkor érdemes darabolni.

Ha nem akarod, hogy ne legyen szép, futós növényed, akkor ne darabold apróra az egészet. Ahol már szép, zöld, egészséges levelek vannak, oda teszel egy új cserepet, és a szárat U-alakban lehúzod az aljára. Földet teszel rá, aztán meg valami nehezéket (pl. egy betondarab, vagy bármi), hogy ne ugorjon ki. Alá tányér, és nedvesen tartod. 2-3 hónap alatt teljesen begyökeresedik, és levághatod. Ahol bement a növény, tehát ahol levágod, ott is hagyj egy nóduszt (levélhelyet), mert megfordul az áramlás iránya, és ott is ki fog hajtani.

Ha mindenképpen fel akarod darabolni, én kb. 25 cm-re vágom. Függetlenül attól, hogy ez hány levél. Ami a vízbe vagy földbe kerül, azon a részen ne maradjon levél. Utána úgy ültesd, hogy egy cserépbe 3-5 növény is kerüljön, dúsabb így. Ha a hosszú rész gyökereztetését kicsi cserépben végzed, akkor a normál cserépbe való átültetéskor mellétehetsz pár frissen gyökerezettet is.

2023. febr. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!