Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bolti fűszernövényeket hogyan...

Bolti fűszernövényeket hogyan tartsam életben?

Figyelt kérdés

Cserepes snidlinget és mentát szoktam venni, két mentát, kb három snidlinget és egy petrezselymet nyírtam ki eddig.

arra már rájöttem, hogy ajánlatos lenne őket átültetni, de ahogy nyírom őket már egyből a halálukon vannak.



2023. febr. 16. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek a növények évelők (a snidling és a menta) Van egy életciklusuk.

A szabadban természetes körülmények között májusban kihajtanak, októberben elfagynak. Télen vegetálnak, nyáron nőnek. Ha levágod, kis idő múlva újra nő.


Na most amit bent tartunk, az mesterséges körülmény, hiszen valójában tél van. Ha levágtad, nem nő újra egyből. Annyit tehetsz, hogy a cserepet tavaszig elteszed, 2-3 hetente adsz neki egy kis vizet, április-májusban kiülteted. Meglátod, ki fog hajtani.

2023. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt: a metélőpetrezselyem inkább egynyári, magról kell vetni.
2023. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem bazsalikomnál bevált, hogy beleállítottam az akvárium vizébe. Növényes akvárium lágy vízzel, de csak azt viselte el ha enyhén volt tápozva a víz, akkor nőtt mint a gomba, viszont nagyobb tápozásnál egyből tönkrement.
2023. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezek mind kültéri növények, a lakásban uralkodó körülményeket nem viselik el. A sötét, és ehhez párosuló viszonylagos meleg kinyírja őket. Ha napos, és hűvös ablakban tudod tartani őket, akkor is csúnyák lesznek, de esetleg megmaradnak. Nyáron vegyél ilyeneket, és szabadban tartsd őket. Nagyobb cserépbe átültetve, öntözve (de nem agyonöntözve), tápoldatozva.

A növények nem a semmiből hozzák létre a hajtásaikat. Ezért időt kell nekik adni, hogy két vágás közt elég levél fejlődjön ahhoz, hogy a gyökereket megerősítsék. Utána a gyökerek már elég erősek lesznek ahhoz, hogy a levágott részeket pótolják.

2023. febr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

végül ha valaki idetalálna, rágöttem, hogy : ha nem tépjük le azt a zacskót ami körülötte van, nem fog lehajlani a növény, így nem kezd el haldokolni mivel úgy tűnik megszokta, hogy rajta van. + csak akkor kell meglocsolni ha már szomjasnak tűnik


hazahoztam még egy snidlinget, úgy döntöttem leszarom, lesz ami lesz, ha döglődni kezd egyszerűen kitépem az egészet és elteszem, erre!!! még mindig él :D mikor vágtam belőle egyből újranőtt 🤷🏻‍♀️

2023. máj. 14. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:
A zacskót csak eladás előtt húzták rá, nem abban fejlődött. A zacskó egyértelműen a túlélés ellen hat. Valami egyéb körülmény is változott nálad. Pl. az alap, hogy mindent csak akkor öntözünk, ha már kezd száradni a földje, az agyonöntözést nem sok növény bírja.
2023. máj. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!