Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legfinomabb málna fajta?

Melyik a legfinomabb málna fajta?

Figyelt kérdés
Esetleg azt tudja valaki hogy amelyik ősszel érik az ugyanolyan finom mint amelyik csak nyáron? Napsütés hiányára gondolok.

2023. febr. 18. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ízlés kérdése, hogy kinek melyik legfinomabb.

Szerintem a Fertődinél jobbat még nem találtak ki.

A folytontermők nem annyira jók, a legjobb málna mindenképpen valami egyszertermő lesz.

Folytontermőben azért viszonylag jó az Aroma Queen. Egy hátránya van, hogy viszonylag kis szemű.

A napsütés nélkül termő málna természetesen nem annyira jó, mint a nyáron, napsütésben érő. Jó, persze, de nem annyira. De ez minden gyümölcsre vonatkozik, kivétel nélkül, hogy amit nem ér a nap, pl. árnyékos a helye nyáron, az nem lesz olyan zamatos.

(Jelenleg 6 fajta málnám van, full napon és árnyékos helyen is vannak, és tavalyig eladásra termeltem.)

2023. febr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Első gondolatom a fertődi zamatos volt, hogy azt kéne ültetni. Azt még megkérdezhetem hogy mivel írtod a gyomot körülötte?

2023. febr. 19. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Sorközben rotációs kapa, sorban kézi kapa. Gyomirtó nincs olyan, ami jó lenne. Az előfordul, hogy valami mechanikusan kiirthatatlan gyom van a sor közelében. Ott félig-meddig szélcsendes időben megnézem, merre fúj az a kis szél, és a sor egyik oldalát lefújom glifozáttal, hátival közelről, kis nyomással (vagyis gyengébb porlasztással), hogy ne vigye a másik sorig a szél. Ha csak kevés ilyen gyom van, vagy valami rettenet közvetlenül a málna mellett, akkor ecsettel is le lehet kenni a gyom leveleit, egy deszkadarab segítségével, 50%-os gyomirtóval.

Van olyan sor, épület meg kerítés közt, ahová nem férek be rotával. Elég nagy felületen vágok füvet, azt felhasználom mulcsozásra. Kb. 10 cm vastagságban terítem le (összeesik a száradás során), egy évben kb. 2x kell megújítani, mert a giliszták elhordják kajának. (Ezzel a tápanyag-utánpótlás is megoldódik...)

2023. febr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!