Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen vetőmagot vesztek, ami...

Milyen vetőmagot vesztek, ami ki is kel? Hermes, Kertimag, Zki kizárva. Külföldi is.

Figyelt kérdés
2023. febr. 23. 10:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ZKI-val mi a baj? Az egyik legjobb...
2023. febr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az hogy kevés kel ki belőle. Nem egy jó.
2023. febr. 23. 10:18
 3/16 anonim ***** válasza:
ha a zki nem kel ki akkor semmi sem fog. Nekem a zki-s magok szinte 100%-a kikel minden évben.
2023. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Öt éve megbontott ZKI-s maradék nekem is rossz arányban kel :-)

De a frisssssssssssss...

2023. febr. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A KITE-nek elég széles a választéka.
2023. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek a fent felsorolt magok, más milyent vesz?
2023. febr. 23. 11:28
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te csinálsz valamit rosszul, nálam a Kertimag és a Zki is minden évben jól kel.


Ergo, hiába írjuk, nekünk mi vált be, ha neked űgysem fog.

2023. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A ZKI-vel nekem is volt pár rossz tapasztalatom. Eladásra termelek, általában már 2 éve minősített magot se veszek meg. Volt, hogy pl. a ZKI zöldségből kb. 5 szál kelt ki, de kipótoltam a sort saját termésű maggal, az meg kikelt mind egy szálig.

A Kertimag jó szokott lenni. Meg a Tescoban a GreenWay is.

A Garafarm meg a Lidl-ben kapható magok is kikelnek, csak ezeknél nem nagyon ragaszkodnak a fajtaazonossághoz... A Garafarm pl. rendszeresen valami takarmányborsót csomagol a mindenféle egyéb fajták nevével.

Kérdező, abban teljesen biztos vagy, hogy nem te csinálsz valamit rosszul? Pl. 3 éves magot használsz, vagy túl sok földdel takarsz, netán túl kevéssel, vagy nem megfelelő időpontban veteményezel, vagy öntözőkannával megöntözöd a vetemény fölött a földet? (A takaróföld tökéletes mennyiségét meg lehet oldani egy egyszerű technikával, ha érdekel, leírom.)

2023. febr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kipenkerl-t vegyél, az szinte mind kikel.
2023. febr. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8as,szivesen vennék ötleteket, hátha valamit nem jól csinálok. Palánta nevelő földbe szórok 2 magot, palántázó műanyag tégelyekbe. Bele a föld, locsolás, rá a mag aztán takarás.
2023. febr. 24. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!