Kezdőoldal » Otthon » Kert » Muskátlim színe hogyan változo...

Muskátlim színe hogyan változott meg?

Figyelt kérdés
Van sok félém, leginkább különböző árnyalatú rózsaszínek, pirosak és fehérek. Tavaly ősszel metszettem és dugványoztam is. A dugványok már most virítanak. Szóval ami fehér volt szerintem most ilyen különleges nagyon világos rózsaszínt virít. Olyan, mintha hibrid lenne, de az nem lehetséges, mert mind dugványoztam, tehát nem magról szaporodott.

2023. febr. 24. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A talajból lehet hogy kicsit másféle tápanyagokat szívott fel és az befolyásolta. A virágok szirmaiban sokszor az antocián adja a színt és az a növény szirmának kémhatásától változó színű. Ha kicsit savas akkor piros felé hajlik, ha kicsit lúgosabb akkor a kék, lila irányába.

A muskátli nem képes a sárga színre ahogy olvastam. A fehér muskátliban talán hiányzik ez a színanyag és most olyan a talaj, olyan a környezete amiben tud termelődni és enyhén rózsaszínes - a növényben enyhén savas lett a szirom anyaga. Ez nem úgy savas, mint a sósav, hanem mint egy enyhén buborékos ásványvíz, te meg sem érzed ha megiszod.

2023. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, általános virágföldbe dugványoztam őket, azt meg nem mondom milyen kémhatású, lehet emiatt van. Azt tudom, hogy a hortenziával könnyen lehet játszani, de úgy tudom a fehér ott sem változtatja meg sose a színét és muskátlinál sem tapasztaltam még. Én úgy tudom, hogy van sárga muskátli, bár még nem találkoztam vele, de egyébként ez miben érinti azt, hogy mitől lett rózsaszín a muskátlim, hogy létezik-e sárga muskátli?


[link]

2023. febr. 24. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 Semmiben. Csak egy infó volt.
2023. febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elkeverted a dugványokat.

Nekem az évtizedek alatt mindenféle jó-rossz földekben volt muskátli, ezerféle körülmény közt, és nem változott semelyiknek a színe. Az megtörtént, hogy tápanyaghiány vagy téli fényhiány miatt kicsit világosabbak voltak a szirmok, de ennyi.

2023. febr. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem kevertem el, vegyesen ültettem el őket kb 6db téglibe, mindegyikben van mindenféle. Ilyen rózsaszínem biztos, hogy nem volt, leginkább erős ciklámen színűek vannak, van vilgásosabb fajta is, de nem ennyire. Rendkívül világos rózsaszín, a többi mellett fehérnek néz ki. A szirmokon nagyon elvétve vannak erősebb rózsaszín foltok.
2023. febr. 25. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Foltok? Az lehet vírustól.

Vagy csak, ahogy írtam is, a rózsaszín világosabb lett a nem megfelelő körülmények (talaj, sötét és meleg hely, stb.) miatt.

Foszforhiány miatt a levelek szokta lilák, pirosak lenni, de fehér virág nem tud ilyet.

2023. febr. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rózsaszín pigmentfoltok vannak benne, egészségesnek néz ki, nem tippelnék vírusra, bár ki tudja? Azt kizártnak tartom, hogy a rózsaszín kifakult pl fényhiány miatt, stb, mert ennyit nem tud fakulni, erős ciklámen színűek vannak nekem. Majd nyáron eldől, hogy mi van a virággal, esetleg lefényképezem majd.
2023. febr. 26. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!