Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűnyírótraktort vegyek?

Milyen fűnyírótraktort vegyek?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy nagy telket (3500m2), amely mellett van 2 szintén hatalmas telkünk (egyenként kb. 2000m2). Ezeknek a rendben tartásához szeretnék venni egy fűnyírótraktort.

Néztem a Stiga Honda motoros 2 hengeres gépét, ami 1.250.000 ft bruttó, amit cégre is tudok venni (egyik telek céges). Szóval nettó 1.000.000 ft.

Nézegettem használtakat is, kb. 500.000 körül szánnék használtan rá.

Van esetleg olyan szempont, amit érdemes figyelembe venni?

Fontos számomra, hogy fűgyűjtős legyen és ülve üríthető.

Nagyon elszállni nem akarok, de nyilván strapás gép jó lenne.



2023. febr. 25. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyi területhez már inkább 2,3 M-s gépeket szoktak ajánlani.

Nyilván meg lehet venni kisebbet is, de azzal hosszabb idő ugyanaz a terület, ebből adódóan többet működik, csökken az élettartama.

A használt az szerencsejáték, csak úgy vedd, ha előtte szerelővel átnézeted. Gépeket 2 okból szoktak eladni:

- Nem kell már, mert eladták a telket, vagy tönkrement a cég.

- Valami baja van, és úgy vannak vele, hogy szopjon vele más. (Ez a gyakoribb.)

2023. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Vettél valamilyent azóta? Én is amúgy gcv530-as stigát néztem ki.
2023. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Husqvarna 245-öt vettem. Hát. Ha most kéne venni, nem biztos, hogy ezt választanám. Akkor már lehet, hogy Alko (Brigs motoros)

2023. nov. 9. 13:43
 4/5 anonim válasza:

Mert miért nem jött be a Husqvarna?


Én meg amúgy stiga 5108w-t vettem, másik a Honda motoros verzió volt, de végül a stiga motoros lett. Vágni már nem tudtam vele, mert véget ért a fűnyíró szezon. De jó áron 1.050.000-ért meg tudtam venni, így nem akartam várni vele tavaszig.

2023. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit gagyinak tűnik. Kerékbeállítás katasztrófa (ezt a télen megbütykölöm), olyan érzés, mint ha szét akarna esni. Amúgy vág rendesen :D
2023. nov. 9. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!