Kezdőoldal » Otthon » Kert » 800nm telken meg lehet termeln...

800nm telken meg lehet termelni 2-4 ember egy évre elegendő zöldség/gyümölcsét?

Figyelt kérdés

És megéri?

Fúrt kút van


2023. márc. 1. 09:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Persze, gondolom, hogy azért kell majd venni is :)
2023. márc. 1. 11:37
 12/25 anonim ***** válasza:
84%

Azért kerül sokba, mert nem értesz hozzá.

Továbbá a két hűtőláda éves áramfogyasztásából meg tudnád vásárolni -frissen- azokat a zöldségeket amiket egész évben ott fagyasztottál.

Ráadásul ha nem tudod, hogy mit ültessél, mikor és hová és hogyan műveld, mikor kapáld, mikor és mivel permetezzed stb... akkor csak egy része lesz emberileg fogyasztható.

A "munkadíjadat" nem is számolva.

2023. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ezt megértem, de úgy gondolom bele lehet tanulni. Persze nem várnék egyből az első évben olyan rengeteg dolgot. Biztos lenne, aki segítsen jó tanácsokkal, illetve manapság már az interneten megtalálhatok nagyon sok információt. Lehet így is csak álom ez, nem tudom, ezért minden hasznos választ nagyon köszönök! Azért persze próbálok másfelé is utána járni a dolgoknak :)
2023. márc. 1. 13:35
 14/25 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem értesz hozzá, akkor nagyon nehéz lesz az indulás.

Csak akkor fog működni, ha első évben egy hozzáértő (nem internet, nem könyv, hanem hús-vér ember, aki ott van a helyszínen) mondja el, mit miért csinálj. És még utána is sok buktató van. 80 éves apám, aki falun nőtt fel és szó szerint belenőtt a gazdálkodásba, valamint 90 éves szomszédasszonyom, aki ugyanígy élt, egymástól függetlenül egybehangzóan mondták, hogy a kertészkedést holtig tanulja az ember. Én 11 éve csinálom, és már én is ugyanezt mondom.

2023. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
56%

A legjobban akkor jársz ha befüvezed és kéthetente lenyírod.

Kiteszel két nyugágyat, napernyőt meg egy olcsó medencét megtöltesz a kútvízzel és élvezed az életet.

2023. márc. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
34%

szumma: ne kezdj otthon zöldségezni..nagyon nem éri meg...


Ásás, gereblézés, paradicsom palánta, sóska, karalábé, kelkáposzta,spenót, saláta,locsolóvödör(slaggal nem szabad)hordóban víz, permetlé, NPK műtrágya, vagy pétisó, nem szabad gyomirtózi, csak kapálni,jégeső ellen ima, gyümölcshöz már nincs is hely.

Talán uborka, dinnye, tök..egy napernyő, hintaszék, lehet gyönyörködni.

2023. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
26%
asszem a #15-ös jót akar. Én ezt tenném.
2023. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem olyasmit érdemes csak termelni, ami drága. Pl. Málna, szeder, ribizli, füge.


Vagy elég igénytelen: pl. hagyma.

2023. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
46%

15.-ös vagyok és valóban "jót akartam", csak az oldalon sok a hülye aki lepontoz minden normális választ.


Én pont azt csinálom amit írtam.

De nem kötelező otthon nyáron egy medencében lubickolni, amikor a tűző napon lehet túrni a földet is. Meg gazolni, locsolni, kapálni, ásni, permetezni, trágyázni, betakarítani stb...stb...

Azután leül és kiszámolja az ember, hogy ami nem száradt el, vagy nem túrta ki a vakond, vagy nem volt kukacos és nem lopták el a kisebbségiek, az mennyire érte meg.

Arról már nem is beszélve, hogy minden majd akkor fog teremni, amikor már a piacon is olcsó.

Csak ott kitudod válogatni a szép és hibátlant, míg otthon nem lehet "pazarolni".

De hajrá!

2023. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
65%
Szakkönyvek szerint a nagyobb mennyiségben fogyasztott egyes zöldség-gyümölcsöket nem éri meg "kicsiben" termelni (burgonya, káposzta, tök, alma stb.). Egyébiránt a többit meg lehet termelni, ha parasztasszonyként hozzá vagy szokva a napi 8 órai hajolgatásos munkához a szabadban, ami iszonyatosan megterhelő. Figyelemmel kell lenni az egyes növények speciális igényeire, arra, hogy egymás utáni években nem szabad ugyanazt a növényt ugyanazon a részen termeszteni, figyelni kell a növényvédelemre (permetezés, gazolás), a fúrt kútból jövő és ásványi anyagokban nagyon dús víz meg nem feltétlenül a legjobb öntözésre.
2023. márc. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!