Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a véleményetek a Hikoki...

Mi a véleményetek a Hikoki (Hitachi) láncfűrészekről?

Figyelt kérdés
Alapvetően nyilván a Stihl és a Husqvarna termékek forognak jobban a köztudatban, de magáról a Hikokiról is jókat hallani. Elég jó áruk van. Hozzáteszem, hogy bőven lenne használva, így kimondottan ipari nézőpontból kérdezem, hogy mennyire válhat be?

2023. márc. 1. 17:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem írni, hogy benzines gépekről van szó!
2023. márc. 1. 17:35
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nekem csak fűkaszám van ilyen márka. Én is az ár miatt dóntöttem a márka mellett. Egy profi gépet vettem. Nem bántam meg. Jóval olcsóbb volt mint a két nagy márka azonos gépei. 15 évnél régebben megvan. Igaz nem hajtom szétt annyi meló nics vele. De ennyi év alatt még a gyertyát se vettem ki belőke.
2023. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infót!
2023. márc. 1. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Hasonló tapasztalataim vannak a főnököm 52 köbcentis Hita kaszájával. Pontos keverék fullszintetikussal, éves nagypucolás, karbi téli-nyári váltóizé (egyetlen állítási lehetősége) használata 10 fok körül már, melegedés sose gond, 3-as kockadamillal fizikailag nem lehet elég gyorsan lóbálni a nyomatékos max fordulatról lehörgetéshez 30 centis vegyes gazban, ha nem talajszinten nyírsz. A szarv sajnos két darabban van és nagyon meg kell tépni, hogy ne rongyolódjon az alumínium az első bemoccanással megkezdve reménytelenül. A menet asszem 12x1,5, igazából egyfajta Tecomec fejet találok hozzá, ami nem túl rossz, nem rezeg számottevően, viszonylag jól is bírja, csak alultervezett a damilcsere. Egy Husqvarna T45 fejet és a külön beszerzett vagy esztergáltatott M12x1,5 anyát még számold hozzá az árhoz (az anya újrahasznosítható kb végtelenszer)

Ha a berántót nem kopogtatod a racsnin fel, hanem kompresszióig húzod, és engedve, de még mindig feszes kötéllel, a gépet stabilan, kézzel lefogva indítod, akkor a berántója is örökös.

2023. márc. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egyáltalán profi benzines fűrészük?

Egy minőségi elektromos gépeket gyártó cégről van szó, akik próbálkoznak a benzines gépek piacára is betörni. Valószínűleg megvettek valami tönkrement gépgyártó céget, vagy gyártatják más cégekkel a benzines gépeket. (A Makita pl. a neves német Dolmart vette meg benzines gépek gyártására, azóta ugyanazt kétféle matricával készítik, de onnantól romlott a minőség.) A név miatt valószínű, hogy adnak azért a minőségre, tehát nem gyártanak nagyon rossz dolgot. Viszont ha egy nagy nevű cég valamit olcsón ad, annak oka van, én úgy gondolom.

2023. márc. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#5 Nem olcsó , olcsóbb.
2023. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Otthoni használatra jó lehet, ipari célra inkább csak a két nagy márka közül választanék.
2023. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
A Dolmar = Hikoki ha fűrészről van szó. Megvették a Dolmart, ami viszont egy bevált márka. Vannak jól sikerült modellek a kínálatban és vannak elég elbaltázott típusok. Ha konkrét kiszemelt van, nézz körül Youtube-on, rengeteg típusról van vélemény magyarul is. Itthon a legelterjedtebb gyártók a Stihl és a Husky értelemszerűen.. tengerentúlon viszont az Echo, Dolmar, Jonsered (már off, de Husqvarna felvásarolta anno azt is) felkapottabbak.
2023. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó gép de ha valami alkatrész kell hozzá nehézkesebb a beszerzése.
2023. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A Dolmar a Makita lett a Hikoki a Tanakát vette meg. Javítom ezeket a gépeket a Tanaka gépnél nem létezik tartósabb és keményebb. Ha Tanaka gépet javítok a Hikoki alkatrészek kompatibilisek. Irgalmatlan profi tartós használatra tervezett még a legkisebb modell is.
2023. ápr. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!