Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik olcso permetezo szereke...

Melyik olcso permetezo szereket veszitek otthonra a kertbe?

Figyelt kérdés
Tehat pl. a mospilan amibol 4 g 2600 Ft es 10 liter vizhez elegendo es 2 hetente ismetelni kell vele a permetezest azt nem neveznem olcsonak.
2023. márc. 13. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél nagyobb kiszerelést,ami megmarad jó lesz jövőre.Ha kiszámolod az lesz az olcsóbb.
2023. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyobb kiszerelest nem arulnak csak ha van hozza vizsgad.
2023. márc. 13. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Én olyan 20 éve egy éves lomtalanításnál guberáltam 1 liter Bi58-at. Még mindig van belőle.
2023. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mospilan 4g 1600Ft, 50g 6000Ft, és megveheted a gazdaboltban, nincs korlátozás.

[link]


Szinte mindennel így van, de nyilván a gazdaboltban is próbálja a kis kiszerelést erőltetni, mert azon több a haszon + nem tudja mennyire értesz hozzá.

2023. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt az előzőben linkelt oldalon 4 g Mospilan 1262 Ft, de még olcsóbb a Spilan, 1201 Ft, és kb. ilyesmi árban van ott is, ahová én szoktam járni a városban. 2600-ért legfeljebb ilyen Praktiker, meg hasonló helyeken adják, ahová azért, valljuk be, normális ember nem teszi be a lábát.

Amúgy ha az ember elolvassa a Mospilan hátulján a tudnivalókat, azt látja, hogy a legtöbb növényre évi 1-2 használat van engedélyezve. Oké, mindenki szórja többször is, megfelelő kínálat híján, de azért hogy 2 hetente, az nem normális viselkedés. Már az se, hogy 2 hetente rovarölőzik az ember. Almát esetleg, ha végletes módon elszaporodott az almamoly. (Az május elejétől augusztus végéig folyamatosan rajzik.) De cseresznyét általában bőven elég 1x, szilvát 3x egy évben. Nekem az 50 grammos Spilan a 100+ gyümölcsfához meg az 1600 m2 konyhakerthez egy évig ki szokott tartani.

A Spilan mellé még szoktam ilyen 3 napos szereket venni, hogy szükség esetén érés előtt is tudjak védekezni (pl. Decis, Karate), de ezek kontakt szerek, kevésbé jók. Romániából vannak még szereim, sok minden olcsóbb ott, és szabadforgalmú (volt legalábbis) a Novadim, ami ugyanaz, mint a BI-58 volt nálunk, és amit most már fényképen se mutatnak meg itthon az embernek, mert I. kategóriás. (Tavasszal szoktam használni mindenre, mikor messze még a szüret.)

2023. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!