Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly voltam szántani és...

Tavaly voltam szántani és talajmarózni egy traktorral ami az ismerősömé volt. Szegény idén hunyt el, a családja kapta meg a trakit. Szántás/marózásra alternatíva ?

Figyelt kérdés

Egy öregé volt a traki, amikor már nem bírta, megengedte hogy én vezessem.

Igazából nem akarta eladni, csak azt akarta, hogy használatban legyen.

Betanított és hagyta, hogy a régi kuncsaftjainak megcsináljam a földjeiket.

Ettől az öregtől 30+ km-re laktam, ezért nem tudtam a saját földemet is megművelni vele.

Viszont nagyon megtetszett, hogy hipp-hopp készen lettem az enyémnél 4* akkora földekkel is.

Ahogy néztem a traktor árakat + maró + eke, egyelőre nem tudnék magamnak venni egy sajátot.

Eddig mindig felástam a kertemet, viszont amióta megtapasztaltam, hogy milyen gépekkel csinálni, gondoltam kellene keresni valami alternatívát.

Azóta új helyre költöztem, itt szerintem legalább 5+ éve nem volt felásva a "veteményes" résznek tűnő kis föld darab, viszont az annál kijjebbi rész, szerintem soha.

Tiszta gaz, át van szőve a föld, de nagyon durván, kemény is mint a fene...

Az biztos, hogy egy élmény lesz felásni, vagy max én is hívok valakit erre a feladatra trakival.

Viszont létezik valami alternatíva a szántásra, az ásáson kívül ?


A közelben találtam jó áron egy rotakapát, ami a marásra jó lehetne, de a szántást meg lehet oldani másképpen is, mint állati erővel vagy trakival ?


Próbáltam a neten utánanézni, hogy milyen módszerek léteznek erre, de semmit nem találtam, csak a traktorokat.



2023. ápr. 10. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát mert csak a traktor van...

Ami viszonylag olcsóbb, az a "kétkerekű traktor", így keress rá. Hátha használtban belefér. Nyilván lassú, meg kínlódós, de lehet vele azért olyan munkát végezni, mint sok kistraktorral. (Akik kicsi trakival szántanak, azok gyakran csak a felszínt karmolásszák, hogy szép sima legyen utána a szántás, meg persze gyorsan végezzenek. A munkájuk nem ér többet, mint egy rotázás. Rotával se nagyon lehet 15 cm alá menni, ezt a szélén lehet hozzámérni ahhoz a részhez, ami nem lett mozgatva. Amúgy még rotára is szoktak ekét rakni, de hát azt meg lehet nézni a Youtube-on, semmit nem érnek el vele.)

Amivel szántottál, azt használják? Nem adják bérbe neked? Vagy esetleg részletre megvenni?

2023. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!