Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit keressek agyagcserép...

Mit keressek agyagcserép alternatívájának?

Figyelt kérdés

Nem tetszik hogy az agyagcserép felszívja a vizet, impregnáltat vagy üveget keresnék, de nem találok.

Fontos hogy nehéz legyen, mert máskülönben leverné a szél.



2017. jún. 9. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Beton cserép.

A vihar állóság viszont nem egészen attól függ, milyen nehéz egy-egy elem a tetőn. Sokkal inkább az elemek illesztésén, rögzítésén múlik.

2017. jún. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ááá, ez virágcserép :)


Akkor meg semmi különös. Legegyszerűbb, ha balkonláda tartóba teszed. Azt fel tudod akasztani, tudod rögzíteni.

2017. jún. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:D

Sajnos nem, -bár nem írtam de- párkányra nem akarok ilyesmit tenni, eddig sem esett le az agyagcserép.

2017. jún. 9. 08:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés is ügyesen úgy van megfogalmazva, hogy az olvasónak kell kitalálnia a kérdező gondolatait. Először én is azonnal virágcserépre gondoltam (fene se nézi a kategóriát), de aztán #1 válassza elbizonytalanított, mivel láthatóan ő is félreértette a kérdést. De ezen túlmenően sem érthető, hogy mi a célja a kérdésnek, egyszerűen érzelmi okai vannak ("nem tetszik") vagy racionális: védeni akarja a bútort (?). Keresni kell egy megfelelő anyagú kaspót, orchidea díszcserepet és abba kell tenni a kérdéses növényt olyan cseréppel, ami megfelelő. A kaspó vagy orchideacserép nehéz. A szél meg azt is leverheti, ha olyan a kitettség, tehát legjobb a balkonláda, vagy kifejezetten cseréptartó szerkezetet kell kialakítani pl. vasból.
2017. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van porcelánból is, talán azt használj.
2017. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem kell úgy "kitalálni". Ott vannak a kulcsszavak is, eléggé árulkodóak...

A hasznos választ köszönöm.

A szél eddig sem verte le, továbbra sem fogja.


Igen, nem tetszik az, hogy elcsúnyul idővel, mert porózus, penészedik, kicsapódik rajta a tápanyag, meg ilyesmik...

Nagyon olcsó, de nekem ebből elegem van, az imént előfordult, hogy mivel épp kizárólag tőzegben van egy növény, az nem tud újranedvesedni, ahelyett az agyagcserép szívta fel az összeset, szóval duplán jó lenne ha nem szívná fel a vizet, és emiatt nem csúnyulna a cserép sem.

2017. jún. 9. 23:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg az agyagcserepet befesteni?
2017. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, belakkozni nem rossz ötlet, talán még olcsó is, kösz! :)
2017. jún. 14. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!