Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dughagymát még megmenthetem?

Dughagymát még megmenthetem?

Figyelt kérdés
Tegnap dugdostam el, éjszaka rettenet nagyon szakadt az eső és kiverte , tehát majdnem a föld,, sár tetején vannak, most mit tegyek?

2022. ápr. 16. 09:47
 1/3 Laca89 válasza:

Ha nem mosta ki teljesen a földből akkor nincs miért aggódjál mert simán kihajt és jó lesz.

Az eső még jót is tesz neki mert jól megszivja vele magát a hagyma és hamarabb kihajt.

Ha szereted a hagyma fehér részét akkor esetleg kicsit lejjebb nyomhatod a földbe.

2022. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor elbsztad, ha az eső ki tudta verni a földből. Ha nagyon apró a dughagyma (fél cm átmérő), akkor is kell rá 3-4 cm takaróföld, nagyobbaknál meg 5-6. De 3 cm esetén is kizárt, hogy az eső kárt tegyen benne.

Baja mondjuk nem lesz így se, csak ha lefekszenek idővel, kihajtás után, akkor az nem olyan jó, a kapálás szempontjából se. Érdemes lenne mélyebbre lenyomkodni, amit látsz. Ráér még pár nap múlva is, mikor már nem süllyedsz bokáig, addig úgyse nagyon gyökeresednek be.

Most már amúgy eléggé későn vagy, bizonytalan, hogy mekkorára nőnek meg. Áprilisi ültetésnél speciálisan jó idő kell (a jó helyen kívül), hogy közepesnél nagyobbra nőjenek. (Én az időben duggatottakat kb. 10 nap múlva már szedem zöldhagymának csomózni.)

2022. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem elég mélyre dugdostad.Ezt kell újra csinálnod.Csak a munkád veszett kárba . Zöld hagyma biztos lesz belőle .
2022. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!