Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát érdemes venni ?

Milyen fűkaszát érdemes venni ?

Figyelt kérdés

Vásárolni szeretnék egy új fűkaszát mert a mostani tönkre ment.

Milyent érdemes venni mire kell figyelni ? Olyan nagy elvárás nincsen itthon vágnám vele az udvart meg a kertet. (viszonylag nagy terület) És lehetőleg nem akarok drágát venni.

Érdemes venni név nélkülit vagy ami nem ismert ?


Van egy amit kinéztem erről mi a vélemémnyetek ?


[link]



2023. ápr. 20. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fuxtec, Oleo, Stihl. Olcsótól a drágáig. A köbcenti attól függ, hogy mekkora területet akarsz vágni.
2023. ápr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem beválni látszik. Precíz 1:40 fullszintetikus 2t olaj és 100-as benzin, 2 tank enyhén óvatoskodva, 20-30 perces etapokban, és jó is vagy. Tengelyt lítiumos zsírral kend meg összerakáskor, szöghajtás is elvisel kis hajtóműzsírt, aztán 10 tankonként borsónyi-babnyi utántöltés. Minden csavart ellenőrizz óvatos utánhúzással két tank után (burkolat alatt is), légszűrő szivacsot mosd-olajozd 10 tankonként ahogy youtubeon mutatják a mocisok, és kb semmi baj nem lehet. 3. tanktól nyélgáz, 5-10 tank után karburátor finom utánállítása, szintén youtube. Rendes bolti benzincsövet, berántót, tanksapkát, NGK gyertyát jó bekészíteni. Elvileg van minimum két laza éved, és akkor is max karbi vagy gyújtótekercs csere várhat.


A hevedere kuka, nem tudom milyen trip alatt tervezte a jóeszű mérnök, de hogy nem emberre, az ezer százalék. Számolj az árba egy kényelmes kétvállast is, ha nincs korábbról egy... Késsel nem használnám, túlságosan erőgép, vagy szétpörgetni, vagy összekokszolni sikerül, külön hozzá kéne állítgatni a karbit, ilyesmire ott a régi agyonhasznált kínai. A kormány szerintem nagyon hajladozik (haladósan szeretek menni), meg a szórásvédő felfogatása is elég szerencsétlen (élből levettem róla, ez van). Az árát megéri, mindenki szerint korrekt motorikusan, 5-7 évet adok a szárnak és a szöghajtásnak, még mindig megérte, főleg ha néha pénzért is vállalsz effektive nullázva a költségeidet. Stihlre gyűjteni is elég jó választás szerintem.

2023. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem van Hyundai-om, 2 éve. Jól működik, nagyon könnyű berántani, de nem túl erős, az vele a problémám. Már lehet azért vele dolgozni, szóval nem túl gyenge, csak jobbhoz vagyok szokva. (Fuxtec van a másik háznál, az sokkal erősebb.)

A kétvállas hevederével nekem nincs bajom, csak a háton lévő műanyag lapot kifordítva varrták be, kifelé domborodik, úgy kellett átfordítani nekem...

Volt még vele pár probléma, csak már elfelejtettem, mik... De rendbe tudtam hozni mindent.

2023. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sszameg, az előző hsz. törölve. Az enyém Dewoo, nem Hyundai. Bár majdnem ugyanaz...
2023. ápr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már 1 et elhasználtál,gondolom az sem márkás volt.Ami a munkádat segiti,könnyiti,biztonságos a működése,arra nem szabad a pénzt sajnálni!

A jót meg kell fizetni,azért drága .Az olcsó kaszák tömeg termékek.Azokból sokat kell eladni,hogy megérje gyártani.Nagyon sok a Kínai,csak más névvel,forgalmazóval.Menjél be 1 kisgépszervizbe,ott megtapasztalod,hegy van már belőlük,ami javításra vár .A legrosszabb az,pont akkor nem jó,vagy romlik el amikor legjobban kellene .Nekem 1 kis teljesítményű Japán van,Maruyama,már kb 15 éves.Közel 100 e volt,olcsót 40 körül lehetett venni.Mindent adtak hozzá.Nagy területeteket kaszáltam,előbb fáradtam el én,mit a gépből kifogyott az üzemanyag.Vételnél nagyon nézd meg a gép súlyát,mert az munka közben egyre "nehezebb" lesz.

2023. ápr. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát kis teljesítményűt nem szabad venni, ha nem szegélynyírásra használja az ember.

Oké, hogy sokat bír, de sokat is kell, mert azonos területet ötször annyi idő alatt lehet levágni. Tudom, mert próbáltam. 1 LE-s Oleo-Mac volt, még az olasz, nem a mostani kínai. Nagyon meg voltam vele elégedve. Aztán egy ismerős hozott Németországból egy nagyonkínait, ami viszont erős volt. (Akkor nálunk még nem árulták a piacokon.) Kipróbáltam, és csak néztem, hogy hát ilyen is van? A kicsit soha többet nem használtam. Elmostam, és rásóztam egy balekre. Azzal a nagy bokor füveket úgy kellett lebontani vele, a nagy gépet meg csak odatartottam, és a fű eltűnt.

Nem sokat bírt az a gép, de bőven megérte az árát. Tizedébe került, mint egy márkás gép, ami ugyanazt tudja. És azóta még csak a negyedik kínainál tartok, és ebből 2 tökéletesen működik... A márkás gép 15 év alatt kb. feladta volna, most már vehetném a következőt.

2023. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
Hecht márkájút ne vegyél. A kezedet feltöri az idétlenül formátlan fogantyún a nyomógombok elhelyezése miatt. A fej anyaga olyan ócska gyenge , talán spiáter, vagy vacak alumínium, hogy a zsírzócsavar néhány ki és becsavarása után megszakad a menete. A többi márkát nem bírálom, nem használtam.
2023. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!