Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehet kideríteni MAJD,...

Hol lehet kideríteni MAJD, mennyiért lehet eladni egy földterületet?

Figyelt kérdés

Külterület, szántóföld

Örökökölt föld, amiről még a szüleim se tudtak, hogy létezik... most lesz kiderítve, hogy mekkora és egyáltalán hol van...



2023. ápr. 21. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lát senki a jövőbe.
2023. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Környékbeli hirdetéseket kell böngészni neten, helyi újságokban, hogy milyen a kereslet felétek. Jobb megoldás nincs.
2023. ápr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha termőföld (azaz szántó), akkor meg kell nézni a helyi hektár árat és májustól nem kérhetsz többet, mint a tavalyi ár +10%! Teljesen mindegy, hogy az valójában csak egy köpet föld, teljesen mindegy, hogy az a föld igazából már hétvégi házas környezetben van vagy pincesoron vagy üdülőterülettől 2 méterre... Röviden, tömören, akik anno nem minősítették át a pici telkeiket, azok most felülnek a szopórollerre ha elakarják azt adni, azaz nem csak a gazdáknak rossz ez az intézkedés (egy részének, aki eladna). Az én szomszédságomban is van egy 3500m2-es szántó besorolású föld, ami szántóként utoljára akkor nem volt nevetséges, mikor még kézzel arattak. Hiába van 500 méterre üdülőterülettől ahol van egy fürdőtó, stb. hiába vannak körülötte hétvégi házak, nem adhatja el többért, mint 700.000 Ft. 3 évvel ezelőtt 2 millióért akarta eladni nekem, én akkor adtam volna érte 600-at! 2 év alatt sem sikerült eladnia, nyilván nem, mert nonszensz az ár! Két év alatt a 6-700.000 Ft vásárlóértéke (mégha a kormány mást is állít) kb. a felére csökkent. Tehát kb. olyan, mintha 2 évvel ezelőtt odaadta volna nekem 350-ért, ma ennyit ér az a 700.000! Átlehet minősíteni a telket, csak az lóvé, az meg nincs neki!

Tapasztalatom szerint külterületi telkeknél, kisebb szántóföldeknél stb. a helyi hirdetések nem feltétlen tükrözik azt az árat, amennyiért eladható. Az ilyen telkek/földek gyakran cserélnek gazdát anélkül, hogy az bármikor is hirdetve lett volna, és a hirdetésekben meg nem ritka, hogy évekig vannak hirdetve az ilyen földek és nem kell a kutyának sem. Szóval az árat belőni reálisan inkább úgy lehet, ha megnézed a helyi földek mennyiért kerülnek kifüggesztésre, azt pedig itt teheted meg: [link]

keresőmezőbe beírod a települést!

2023. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!