Kezdőoldal » Otthon » Kert » Termelt már valaki otthon kis...

Termelt már valaki otthon kis mennyiségben gombát?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, barkacsuzletben lehet kapni azokat a kartondobozos csiperke gombakat. Vicces, csak be kell pofekelni vizzel, visszacsukni, aztan par het mulva kino a csiperke a dobozban.
2023. ápr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Régebben igen, most néztem amit kapni lehet hát ahogy számoltam anyagilag nem éri meg, max. hobbi.
2023. ápr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Meddig terem?
2023. ápr. 21. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg 1,5-2hónap
2023. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Én rönköket oltok gombacsírával. Kemèny fa rönk 5 èvig terem. Laska.
2023. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is laskát termeltem. Ilyesmiből, csak szürke kalapú volt:

[link]

Két hete kivágott almafába fúrtam lyukakat, beütöttem a csomagban lévő átszövetett bútorcsapokat, széles ragasztószalaggal körbetekertem, és leástam a ház északi oldalán. A tetejére egy padlólapot tettem, meg felkupacoltam földdel fél évre. A következő évtől 3 évben hozott rendes termést, a 4. évben csak párat, de akkor már melléástam egy új rönköt úgy, hogy összeérjenek. Azon is volt 3 évig, de kevesebb. (Nem öntöztem, mondjuk, a szárazság miatt is lehetett.)

Sajnos, mindig, mire észrevettem a termést, akkorra a meztelencsigák kiszolgálták magukat. Ha nem, akkor meg éppen nem volt alkalmas a gombakészítés valami miatt... De azért ettünk párszor belőle, az árát behozta.

2023. ápr. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!