Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hársfa mennyire érzékeny a...

A hársfa mennyire érzékeny a tavaszi fagyokra, tehát gátolhatja a termésének mennyiségét? Ha nem akkor inkább egy betegség lehet az oka? Milyen jelek mutatnak arra, hogy beteg egy ilyen fa? Mikre hajlamosak?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 23. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz a hársfa termésével?
2023. ápr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hársfa is, mint minden növény, akkor terem, ha beporzódik. Ha nem, annak általában nem betegség, hanem külsö körülmények - idöjárás, rovarok nem léte, stb - az oka.
2023. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire sem érzékeny a fagyokra. Termésével mit akarsz kezdeni? Semmire sem jó.
2023. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem akarok semmit vele. Azért kérdeztem, mert van egy mellettem és már 2 éve egyszerűen alig van szaga, virág se sok szokott lenni rajta. Előtte elképesztően intenzív erős szaga volt. Eddig arra gondoltam összefüggés lehet a fagyok és e között.


Vannak ágak amik kissé sötétebb színűek és ilyen zöldes kör alakul "foltok" vannak rajta. Elméletileg ezek a fák elképesztően sokáig élnek, szóval nem hiszem, hogy az élete végén járna.

2023. ápr. 23. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
"Szaga" - inkább illatnak szokás nevezni- a virágoknak van, a termés teljesen szagtalan.
2023. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!