Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertbe kiültethető növény...

Kertbe kiültethető növény ajándékba? + Japán juhar elég beteg, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Anyák napjára anyukám szeretne nem függő, lehetőleg kiültethető növényt/virágot kapni.


Nem vagyok túl jó növényekből, sok minden van itthon, de felsorolni nem tudom, csak ha mondják/mutatják.


Nem baj, ha nem évelő, de azért egy évelő mégiscsak igazibb ajándék lenne.


Rózsákkal tele vagyunk, sziklakerti növényekben nem szeretnék gondolkodni. Kedvenc színe a rózsaszín, és a piros árnyalatai, esetleg egy kellemes barackszín. Túlságosan különleges, kényes fajt nem szeretne, én pedig olyasvalaminek örülnék, ami kertészetekben is kapható (legtöbb helyen).


+ A japán juharunk (több éves) elég beteges, senyves. Viszonylag nagyobbacska már, de csak pár ágán hozott leveleket, a 85-90%-a üres teljesen az ágainak. Mivel tudnánk segíteni rajta? Metszés, tápoldat, esetleg a környezetében tudunk valami változtatni?


Köszönöm előre is a válaszaitokat!


2023. ápr. 29. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hortenzia nem tetszik? Rózsaszín, és szép, látványos növény, nem nehéz gondozni, sokáig díszít a virágaival, kinn telel, tehát nem kell bevinni télre, végleges helyére kiültethető. Szinte mindenhol kapható.
2023. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hortenzia jó ötlet, de már van. Köszönöm azért :)
2023. ápr. 29. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most bazsarózsát vadászok elérhető áron. De a hortenzia is jó, tényleg. Ha már anyáknapja, én mindenképpen valami virágzó növényben gondolkoznék, nem feltétlenül fában.
2023. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

akartam is írni, hogy cserjék már nem férnek, babarózsánk is van már....


Begóniákat szokott az árvácskák után ültetni a virágtartókban, azokat ilyenkor már meg lehet venni, vagy korai lenne nekik?


Jézus szíve/ szívvirág kapható? Azt szereti, de akárhányszor hoz tövet 1-2 éven belül kipusztul tőlünk.

2023. ápr. 29. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz ha elmész egy kertészetbe és ott megnézed mi az ami most is már virágzik és ott meg tudják mondani mennyire érzékeny vagy hova jó ültetni, hogy el tudd dönteni jó-e az nektek.

Ott javasolhatnak olyat - vagy láthatsz olyan növényt - ami most nem jut eszébe itt senkinek, ahogy megfordítva, hiába jó egy ötlet ha utána meg nem tudod addigra beszerezni.

2023. ápr. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Japán juhar érzékeny
2023. máj. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a japán juhar egyszerűen szétégett a napon. Szerintem ezt az UV-sugárzást már nem bírja, csak árnyékban marad meg.
2023. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!