Kezdőoldal » Otthon » Kert » Avokado ultetes, ontotes sos ?

Avokado ultetes, ontotes sos ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyjabol harom honappal ezelott elkezdtem 2 avokado magot csiraztatni. Most nagyjabol 8 cm gyokere van ed mar a levelke is elkezdett kibujni. Nem tudom mikor kene e atultetni de felek h le fog vallni a mag a novenyrol es nemtudom hogy itt e az ideje az ultetesnek. Egyaltalan mekkora cserepbe ultessem es miutan atultett hanyszor kell meglocsolni. Most jelenleg 1-1 kis befottesuvegben hurkapalcal megtartasaval lognak a vizben. Ha valakinek van tapasztalata vagy esetleg tudja kerlek irja meg. Elore is koszonom a valaszokat

2023. ápr. 18. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, a sós avokádóhoz senki nem ért. :)

Mondjuk, értelme nincs is, mert fűtött üvegház nélkül nem fog teremni. Meleg lakásban csak egy nem túl mutatós levéldísznövényed lesz, ami jó esetben 3 évig is elélhet.

Mindegy, 8 cm-es gyökérnél már érdemes beültetni virágföldbe, mert ha túl hosszúra nyúlik, akkor már nem tudod hajtogatni. (Nem lehet elrontani azzal, hogy túl korán lenne beültetve, mivel ez a természetben eleve is földben kel ki.)

Szerintem így első körben elég egy 12-es cserép, esetleg 14-es. Majd átrakod nagyobba, ha szükséges lesz. De a túl nagy cserépben könnyebb agyonöntözni.

Elülteted, bőségesen megöntözöd. Utána mindig akkor öntözöd, mikor a talaj teteje már száraz, és mélyebben is alig nedves. Ennyi.

Ha már több levele lesz, elkezdheted tápoldatozni.

2023. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt! Uveghazunk van esetleg majd ha atultetem oda berakom
2023. ápr. 22. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!