Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát ültessek a kertbe?

Milyen fát ültessek a kertbe?

Figyelt kérdés

Nagy hely van, árnyékot szeretnénk, olyan kellene, ami stabil, nem baj ha gyorsan nő, nem allergén, elég nagy ahhoz, hogy árnyékot adjon.

Nem baj ha nem gyümölcsfa.



2023. máj. 21. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Fűzfa rengeteg vízzel nagyon gyorsan nől, bár jó sok szemetet is termel ősszel.
2023. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
27%
császárfa
2023. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Szomorúfüzet mondanék én is, nekem is az van. Tényleg szemetelős, de valamit valamiért. Ha meghagyod az ágakat a földig éreni olyan, mint egy sátor.
2023. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mindentudó99 ***** válasza:
13%
Császarfa
2023. máj. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Diófa.

Igaz, nem holnap lesz hatalmas, de a miénk 7 éves és már évek óta nagyobb árnyékot ad, mint a 3 m-es kerti pavilon.

2023. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor már olyat,ami hasznos .Ezért írták a diófát.Itt csak az baj,alatta semmi nem nől meg,még a fű sem.A cseresznye fát ajánlanám.
2023. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én írtam a diófát és megvallom, hogy pont nem érdekel, hogyha nem nő alatta fű vagy gaz, egyszerűen imádjuk.

Alatta van egy nagy étkező-iszogató-kártyázó asztal székekkel, a másik oldalán 2 nyugágy.

A cseresznyefa sem rossz ötlet, az is van nekünk, de az tavasztól őszig szemetel. Nem is nagyon szokás aláülni, mert a koronája valahogy nem olyan árnyékot ad mint a diófáé. Nem véletlen, hogy az irodalomban is mindig diófákról beszélnek, mint a kerti megpihenések, összejövetelek helyéről.

Van valamilyen kellemes, megnyugtató kisugárzása.

2023. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem a selyemakác a kedvencem. Szép, virágos. Szereti a meleget, nem kell öntözni. Nem nő hatalmasra, nem kell félni 10 év múlva mikor dől a házra. Ősszel nagyon egyszerű összeszedni a leveleit. "Egyben" leesik.
2023. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A diófáról tényleg nem igaz, hogy az unokáinknak ültetjük, mondjuk rengeteg fajta diófa van, de a szomszédé 6-7 év alatt lett 9 méter magas! És tényleg jó mély árnyékot ad. Persze nem olyan terebélyes még, mint egy több évtizedes diófa. A törzs átmérője kb. 10 cm most. Nem a körmérete, az átmérője.


Egyébkén javaslom Megyeri Szabolcs videóit, cikkeit a fákról, akár youtube-on is.

2023. máj. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi baj a császárfával?
2023. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!