Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűkasza a megbízható?

Melyik fűkasza a megbízható?

Figyelt kérdés
Fűkasza vásárlás előtt állok, a felhasználása főleg itthon illetve kisebb- nagyobb maszekok. A keret rá 100-120 ezer ft , 3 kasza van amit néztem az egyik a husqvarna 129R a másik Hecht 152BTS a harmadik pedig dolmar ms 245 4U. Szóval igazából vélemények érdekelnének illetve tapasztalatok. Előre is köszi!😀

2023. jún. 1. 04:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

El kell dönteni, hogy mit akarsz: ha csak szegélyvágásra, kis terület, kevés fű, akkor elég a kis köbcentis gép.

Ha nagy gaz, sok, nagy terület, komolyabb munka, akkor kell az 50-60 ccm-es gép.

Ha kis gépet veszel és nagy gazban használod, kinyírod a gépet is, és magadat is túlerőlteted.

Ha nagy gépet veszel és csak kis szegélyezésre használod, akkor feleslegesen terhelés magad meg (+a tárcádat) a nehéz, nagy géppel.


Ha ez megvan, akkor jöhet a márka megkeresése.

Itt alapvetően a Husi, Stihl a legjobb minőségre, és a legdrágább árban.

A kínai noname 20-50ezer ft-os gépek a legolcsóbbak, és a lég vacakabbak.

A kettő közt vannak a középkategóriás márkák, amik ár-érték arányban egész jók.


A lényeg: ne egy kis köbcentis prémium márkát hasonlíts egy nagyköbcentis középkategóriás géppel össze, mert nem ugyan arra valók.

2023. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon szépen köszönöm a segítőkészséged illetve a többiekét is!
2023. jún. 1. 22:39
 13/13 anonim ***** válasza:

10

Ja, hát mondani mindent lehet. Nem mindenki szereti bevallani, hogy baromságra költött sok pénzt.

De az is lehet, hogy egyszerűen nincs összehasonlítási alapja.

Anno én is megvettem egy 1 LE-s Oleo-Mac gépet. Még amikor Olaszországban csinálták, nem Kínában. A cégnél két síkhülye ütött-vert egy ilyet, és nem tudták elrontani, na, mondom, nálam örök életű lesz.

Jól is működött, még fűrészlappal is használtam bozótosban.

Akkoriban még nem árultak a piacokon fűkaszát, de a német E-bay-en megláttam egy ilyen viszonylag erős gépet, nagyon olcsón. Egy Berlinbe járó ismerős el is hozta nekem. Kipróbáltam, és leesett az állam: ilyen is létezik? Nem kell szálanként vadászni a füvet, koncentrálva figyelni a haladást, nehogy lefulladjon, csak odatartom, és a fű eltűnik.

A kicsit már soha többet nem használtam. Megtakarítottam, és a neten eladtam egy baleknek.

Ha bérbe is akarsz dolgozni, akkor 3 LE alá ne nagyon menj.

2023. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!