Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a fűkasza mennyire megbízható?

Ez a fűkasza mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

3-4 láncnak megfelelő összterületre kellene havi 1 vagy max 2 alkalomra, kb térdmagasságú fű/gazban.


[link]


2018. okt. 17. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

3-4 lánc


Ez mekkora terület?


Nekem b28 van.

3 éve használom egy 1400 m2 telek kiegészítő vágásaira (kb 400 m2 utca, kerítés mellett, árokpart stb.)

Illetve egy másik 1100as telek (totál dzsumbuj) évenként 3-4 alkalommal teljes irtására.

Eddig nem volt vele gond, de az idén elkezdett dadogni, mivel se időm, se kis szerszámom nem volt így elvittem a szakszarvízbe ahol ingyen beállították kb 3 perc alatt. Annyit mondtak, hogy készüljek, mert ez szokott az előjele lenni a membrán cserének (javítható és nem egy ökör összeg)


Nem egy bika gép, de nem is ipari felhasználásra való!

2018. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Max 1200 nm-re kellene.
2018. okt. 17. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne azt kérdezd, hogy mennyire megbízható, hanem hogy mennyire gyenge. És a válasz az, hogy nagyon.

100 m2-re azt mondanám, oké, de ide én nem ajánlanék 2 LE-nél gyengébbet, magamnak meg ekkora területre nem vennék 2,5-nél gyengébbet.

Nem tudsz kölcsönkérni vagy bérelni egy ilyen kicsi gépet meg egy nagyobbat? Kipróbálnád, melyik mire elég. Ég és föld.

Nálunk pl. 3000 Ft egy fél napra egy gép kölcsönzése, de ha azt mondanám, hogy egy óra múlva visszahozom mindkettőt egy próba után, és számlát se kérek, akkor szerintem 2 E-ből megúsznám a dolgot, és ennyit mindenképpen jobban megér a dolog, mint megvenni egy túl kicsi gépet.

(Én is kis minőségi géppel kezdtem, aztán vettem egy nagy bóvli kínait, és rájöttem, hogy ez még így is százszor különb. Adtam is el a kicsit.)

2018. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagy bóvli kínai alatt mit lehet érteni?
2018. okt. 17. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:

4000 m2 t kaszálgatok 1.2 Le Maruyama fűkaszával.

Igaz ez eredeti Japán .

Volt 790 es MTD ,Kínai motorral.Az életem megkeseritője volt .Már 2. évben olyan hibája keletkezett,hogy javitása többe került volna ,mint egy másik ilyen .

Ha már sajnáljuk a pénzt kicsit jobb márkára,akkor jobb érdeklődni milyen a szerviz ellátása,és az alkatrész is .

Mivel az általam használt kategóriát már nem gyártják,a jól bevált Oleo Mac ból válassz.Ennek a gépnek is neve van már a jók között .Nem kinai,nem gagyi.

Meg kell tanulni a nagy fűvet,bozótot is levágni a kisebb teljesítményű géppel .

2018. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ennek az oleo mac-nak van alkatrészhálózata?
2018. okt. 17. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Térd magasságú fűhöz ez a gép gyenge.500m2-nél kisebb területre még jó,de abban is megszenved ekkora fűben.

Az Oleo Mac-nak kiterjedt alkatrész és szerviz hálózata van.Árban és minőségben is jó gépek.Az Oleo Mac Sparta 440T már jó választás neked.

[link]

2018. okt. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nagy bóvli kínai alatt mit lehet érteni?"

Olyan kínai gépet, amire 3-3,5-5,2 LE van írva, de a valóságban is tud legalább 2-2,5-t. (Nem tudom már, az első ilyen gépemre mi volt írva, Németországból hozták, mert nálunk akkor még nem lehetett ilyeneket kapni. Az biztos, hogy a tökig érő gaz nem volt neki ellenfél.)


"Meg kell tanulni a nagy fűvet,bozótot is levágni a kisebb teljesítményű géppel ."

Miért kellene megtanulni? Venni kell egy rendes erős gépet, amivel nem kínszenvedés a munka, hanem odanyomom neki, és a gépnek majdnem mindegy, hogy van-e előtte fű vagy nincs, mert pörög tovább. Ezt a kínaiak is tudják, csak nem sokáig... De egy középkategóriás kínai már jó lehet.

Természetesen, "nincs ingyenebéd", a minőséget nem 20 E-ért adják, választani kell, hogy jót drágán, vagy kevésbé tartósat olcsón.

2018. okt. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!