Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikramid (45 % Kelatizált...

Mikramid (45 % Kelatizált mikroelemek: (vas, réz, cink, mangán, molibdén és bór) 0,3 s% ) konyhakertbe,20 literes háti permetezőbe mennyit kell bele keverni?

Figyelt kérdés

A csomagolásra 100-200kg/ha van írva de én abból nem tudom kiszámolni.

Hány alaklommal lehet vele beszórni?Ha túl adagolom károsíthatom vele a növényt?Célszerű még adagolni mellé valami más lombtrágyát is?


Növények:Paradicsom,paprika,batáta,burgonya,káposzta,sára/fehér répa,vörös hagyma



2023. jún. 11. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről van szó?

[link]

Ha levéltrágyának akarod használni, akkor évi 3-6 alkalommal, 0,3-1 % koncentrációban.

Vagyis, szerintem ha 10 dkg-ot keversz egy 20 l-es permetezőhöz, az megteszi. Ha nem akarsz külön-külön keverni többfélét.

2023. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen,erre gondoltam!


Levéltrágyának akarom használni mert meszes talajon van a kert és úgy tudom hogy több növény is pl a paradicsom gyökere meszes talajon nem tudja felvenni a tápanyagokat.


Már egy géppel elszórtam és akkor jól csináltam mert annyit raktam bele,100g mértem ki de ha jól értem ez akkor 0,5 %-os és a max dózisba akkor bele rakhatnám a 20dkg?

2023. jún. 11. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyes növényekhez igen, másokhoz inkább ne.

Ott van a linken.

2023. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben,Köszönöm a segítséget!
2023. jún. 11. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!