Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az hogy van, hogy a szomszédod...

Az hogy van, hogy a szomszédod feljelent, mert kivágtál egy fát a házad előtt, de nála egy darab fa sincs ültetve a ház elé?

Figyelt kérdés
Nem álságos magatartás ez, hogy nagyon szeretem és védem a fákat, de csak ha a szomszéd takarítja a lehulló leveleket ősszel, én meg nézegetem a fáját, de a saját házam elé még véletlenül sem ültetek, vagy ültettetek, hiszen nálunk Kispesten volt faültetési akció, ha akart volna, kérhetett volna a saját háza elé egy nagy fát ingyen, az önkormányzat elültette volna, hely is van a háza előtt.

#fa legyen, de csak a szomszéd előtt nálam ne!!
2023. júl. 1. 09:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

A saját kertedben lévő fa kivágásához is engedély kell, be kell jelenteni.


Vannak úgynevezett tanúfák, magán telkeken, melyek katonai, vagy egyéb térképészeti igazodási pontok.

Diófát kivágni bűn.

Diófát az unokáinak ültet az ember, s a dédunokák szüretelik a legtöbbet. A dió nagyon egészséges, és amúgy iszonyú drága. A levele pedig gyógyteának való.


Irtja a klf férgeket, élősködőket, jót tesz a növényi környezetnek is.


Jól tette a szomszéd, hogy feljelentett.

A levelek söprése meg egészséges testmozgás.


A táj-és kultúraidegen tujáktól kiráz a hideg.

2023. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A kérdés arról szólt, hogy a szomszéd a saját háza elé miért nem ültet nagy fát. A fákat szeretné, de söpörni a szomszéd söpörjön, én erre gondolok, mert még soha semmit nem láttam, hogy csinált volna az utcán. A diófának szerintem nem a gázcsonkon van a helye.
2023. aug. 30. 10:51
 13/14 waland ***** válasza:

Szerintem meg a gázcsonknak nem a diófa mellett van a helye. Már csak a fontossági sorrend miatt. Egyébként tanulságként ennek a helyes sorrendje:

- Eldöntöd, hogy ki kellene vágnod egy fát

- Bemész/levelet küldesz/telefonálsz az önkormányzatra, hogy mik a helyi szabályok, kivághatod-e az adott fát, illetve van-e pótlási kötelezettséged miatta (és ez telken belül is szabály, csak sok helyen vidéken nem szól bele a HÉSZ, ezért ott szabad a gazda)

- Ha tilos, akkor lenyeled a békát, esetleg ha veszélyezteti a gázcsonkot, akkor kérvényezed, hogy szüntessék meg a veszélyhelyzetet

- ha meg mást mondanak, akkor tartod magad hozzá.


volt ilyen ismerősi körben: 16. ker., építkezésre megvett telekről elbontották a házat, kivágták a fákat. 4 millió volt a bírság, plusz 10 facsemetét kellett közterületen ültetnie. És az telken belül volt, nem előtte.

2023. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Az is be kell jelentened, ha a telkeden akarsz fát kivágni!


A közterületen lévő fakivágáshoz akkor is engedély kell, ha a helyébe más fajtát akarsz ültetni.


Diófa kivágása bűn, azon felül, hogy luxus. Közel 10 ezer Ft kilója!


Meghirdettem volna, hogy ingyen leszedhető, cserébe a levelek összegyűjtéséért.


Termő, egészséges gyümölcsfát nem vágunk ki, a ti kényelmi szempontjaitok lényegtelenek.

2023. okt. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!